הראש מחוץ לקריירה

מתן נאור הפתיע שוב כשחתם בהפועל אוסישקין מהליגה הארצית. החברים משוכנעים שאין לו כבר ראש לליגה מקצוענית ושהוא יצליח להוביל את הקבוצה היישר אל ליגת העל

יום שני 24 אוגוסט 2009
שלמה חסיד

 מתן נאור שוב שובר את הכלים. השחקן שהיה מבוקש ביותר בין כל קבוצות הצמרת בליגת העל, מלבד מכבי תל אביב, החליט לחתום לשנתיים בשורות הפועל אוסישקין מהליגה הארצית.

 נאור, שרק בקיץ שעבר החליט לארוז את הפקלאות ולנסוע לטיול גדול בדרום אמריקה במקום לפתוח את העונה מפתיע בעיקר את מי שלא מכיר את הראש המשוגע שלו. כשצלצלנו למבחר אנשי כדורסל בשביל לשאול אותם מה הם אומרים על המהלך שלו, לא רבים הופתעו.

יורם חרוש, אחד מאנשי סודו, אמר עליו: "בקיץ האחרון מתן קיבל הצעות מכל קבוצות הצמרת, ובצדק. הוא שחקן על, מהשורה הראשונה בארץ. אם הייתי צריך היום לבנות קבוצה בליגת העל, הייתי בוחר בו כשחקן מוביל, ומסביבו בונה את הקבוצה".

אלא ש?

"אלא שלמתן יש ראש שונה, וזה בסדר. הוא רוצה להתחיל ללמוד משהו רציני וכבר נמצא עם הראש ביום שאחרי הקריירה. אין לו ראש לכל המשאים והמתנים שמסביב לכדורסל, הוא רוצה לעשות משהו שונה. אז הוא הלך לשחק במקום שכייף לו. אני בטוח שהוא יוכל לסחוב את אוסישקין בחזרה לליגת העל, כי הם מקבלים שחקן על במונחים של הכדורסל המקומי".

גם חברו של נאור לימים האדומים בהפועל, יניב גרין, מפרגן: "אני בהחۜט לא מופתע, כי כבר בקיץ שעבר אפשר היה להבחין שנאור כבר עם הראש מחוץ לקריירה המקצוענית. הטיול שהוא עשה לדרום אמריקה במקום לחתום בקבוצה אמר את הכול. הוא כבר חושב על הרגע שאחרי הקרירה".

אתה מבין אותו?

"כן. זו הבחירהĠשלו ואפשר לכבד אותה. זה לא קל להיות שחקן כדורסל, על כל המשתמע מכך".

ומה אתה מאחל לו?

"מתן הוא חבר ואני מאחל לו בהצלחה רבה. הוא השחקן הכי טוב בארצית ואפילו בלאומית ואין לי ספק שהוא יחזיר את הפועל בחזרה לליגת העל. Ӕגיע הזמן שהדרבי הגדול של תל אביב יחזור ואני מאחל למתן שיעזור להפועל להחזיר את הדרבי".

טובי שוורץ, מנכ"ל הפועל חולון, ניהל מו"מ עם השחקן במהלך הקיץ: "כשישבתי מולו לפני מספר ימים ודיברנו על האפשרות שהוא ישחק אצלנו בחולון, בקלות יכולתי להבחין שהוא נמצא עם הראש מחוץ לכדורסל. הוא נתן תשובות שמהן ניתן היה להבין שהוא לא יכול להתחייב. קשה לומר שהופתעתי מהמהלך שלו".

מקצועית הוא מתאים לליגת העל?

"אין בכלל ספק שאם הוא רוצה הוא חוזۨ היום לרמות  הגבוהות. אבל כנראה שמשהו בתוכו משדר לו לעבור לפרק הבא בחיים".

גל סוקולובסקי, האוהד הידוע של הפועל, מסכם: "הצטרפותו של נאור היא בשורה חשובה לאוהדי הפועל. זה מראה שהיוזמה הנפלאה שלנו קורמת עור וגידיםĮ זה בהחלט מרגש ששחקן כזה מצטרף אלינו, ואנחנו מאוד שמחים על כך".

אז יחד איתו אתם מועמדים בכירים לקחת אליפות בארצית?

"גם איתו זה יהיה קשה, אבל הוא בהחלט משפר את הסיכוי בצורה משמעותית. אנחנו בהפועל יודעים שאסור שיהיו ציפיות יותר מדי גבוהות כדי שלא נתאכזב".
 
    

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק