מתי תשחק חיפה בטוטו ?

צרה להתאחדות לכדורגל. לא ברור מתי יתאפשר למכבי חיפה והפועל ת"א לשחק במשחקי גביע הטוטו. בכיר בהתאחדות: "עשינו טעות, אנחנו בבעיה גדולה"

יום שישי 28 אוגוסט 2009
מערכת TELESPORT
בהתאחדות לכדרוגל יצטרכו לשבור̠את הראש ולהחליט מתי ישלימו מכבי חיפה והפועל ת"א את משחקי גביע הטוטו. כבר עתה ברור כי הבעיה עם מכבי חיפה גדולה במיוחד. מרבית קבוצות הליגה ערכו כבר ארבעה משחקים במסגרת גביע הטוטו, הפועל ת"א ערכה שלושה בלבד ומכבי חיפה הספיקה לערוך שניים בלבד.

מחזור המשחקים האחרון של גביע הטוטו נקבע ל-22 בספטמבר וספק אם עד אז תוכל מכבי חיפה לקיים ולו משחק אחד במסגרת זו.

בשבוע הבא תתקיים פגרת נבחרת כמו גם זה שאחריו, ולאחר מכן יחלו משחקי ליגת האלופות כשמכבי חיפה תשחק בȭ15 בספטמבר, ב-30 בספטמבר, ב-21 באוקטובר, ב-3 בנובמבר, ב-25 בנובמבר וב-2 לדצמבר.

יש לציין גם כי חלק ממשחקיה של מכבי חיפה בליגה יערכו כמובן באמצע השבוע, כמו המשחק מול הפועל ת"א במחזור הרביעי שכרגע לא ברור מתי יתקיים. גם בשבוע שמתחיל ב-25 לӐוקטובר לא יהיו למכבי חיפה משחקים, אולם בשבוע זה תארח מכבי חיפה את בית"ר ירושלים.

מנגד, יש שתי פגרות לטובת נבחרת ישראל, כך שלא ניתן לקיים משחקים החל מאמצע שבוע הבא למשך שבוע וחצי, והחל מה-7 באוקטובר ועד ה-14 באוקטובר. יתרה מכך, אם נבחרת יߩראל תעפיל למשחקי ההצלבה, גם בהמשך יהפכו חלק מהתאריכים לבלתי אפשריים להשלמת משחקי גביע הטוטו.

כאמור, בעיה דומה יש להפועל ת"א שתערוך את משחקיה באותן שבועות בהם תשחק מכבי חיפה. ההנחה היא כי חלק ממשחקי גביע הטוטו ידחו לנובמבר ודצמבר ובכל מקרה לפחות עד חודש דצמבר יערכו שחקני מכבי חיפה כמעט בכל שבוע שני משחקים.

בהתאחדות הזכירו השבוע את האדישות בתקופת המסע בגביע אופ"א של הפועל ת"א, בעונת 2001/2. אז עלה החשש שאם הפועל ת"א תעפיל לחצי גמר גביע אופ"א, ניתן יהיה לקיים̠את גמר גביע הטוטו רק בתום העונה.

בכיר בהתאחדות אמר ל-telesport: "אנחנו בבעיה גדולה. ייתכן ומכבי חיפה תערוך את משחקי גביע הטוטו יומיים לאחר משחקי ליגה, כמו גם הפועל ת"א, ויצטרכו אולי לשתף הרבה שחקני נוער".

תגובות

8

טלספורט בפייסבוק