קדימה לאליפות עם אבי נמני

קובי סגל משוכנע: מכבי בנויה נכון, השחקנים בכושר טוא ואין לאבי נמני צורך ברכש מיוחד. ומאחר שלמכבי גם לא יהיה העומס שבמשחקים באירופה, הקהל יכול לחלום על התואר הנכסף

יום ראשון 30 אוגוסט 2009
קובי סגל
 בשקט ובלי הרבה ציפיות חוזרת מכבי תל אביב לימי הזוהר שלה. ובכל זאת עדיין חוששים בקרית שלום  מלהצהיר כי התחולל מהפך העונה, לא רק בבעלים, אלא גם  בתוצאות.

זקני מכבי לא זוכרים תקופה שלווה ונעימה כמו זו ששוררת במועדון בשבועות האחרונים. שלושה ניצחונות חלקים בגביע הטוטו ותוצאת תיקו אחת ועוד שני ניצחונות  ראויים בליגה, הם אלה שמבשרים על תקווה ושאיפה לתארים.

אחרי קיץ ארוך ורב תהפוכות במחנה הצהוב, הצליח המנג'ר ߐבי נמני להעמיד את אחת הקבוצות האטרקטיביות  בליגה עם תקציב זעום יחסית. רוב התקציב עומד לכיסוי חובות עבר והוא מיועד לתשלומים בעקבות פציעות קשות של שניים מכוכביו מאור בוזגלו ויניב עזרן.

נמני ביצע רכש במקומות הנכונים. החזרת לירן שטראוברȦnbsp;ורוני גפני,  פתרה את בעיות ההגנה.    טומאסיץ' התאקלם אחרי שנה בקרית שלום והוא מוכיח מדוע הוא שחקן הרכב בנבחרת בולגריה.  חזרתו של תמיר כחלון ורכישתו של יובל אבידור, הפכו את מכבי לאחת הקבוצות המהירות בליגה, שכל מתפרצת יכולה להסתיים בשער.
 
אחרי שנת התאקלמות קשה, חוזר אילייה יבוריאן להבקיע  בצרורות. עמנואל מאיוקה התבגר בשנה ויכול להפוך לחילוף בינגו. גיירמו ישראלביץ מראה שמחת חיים, יוסי  שיבחון פורע שטרות ואולי הבין כי אינו יורשו של המלך, אלא רק צריך לספק שערים ובישולים.  ומעל הכל מי שמסמן את העידן החדש הינו שירן ייני, שבשקט הופך לקשר מוביל שמשחרר בנגיעה את הלחץ בהגנה וגם מבקיע בעת הצורך.  שרן, בעל יכולת הגנתית, הינו הקשר האולטימטיבי למכבי שיהפוך גם לחלק בלתי נפרד מנבחרת ישראל, בקרוב.
č
אבי נמני, האיש הכל יכול במכבי, ראוי להחזיר את הצהובים לגדולה. נמני,  בשקט ובצינעה, בלי הרבה דיבורים  והצהרות, בנה את מכבי מחדש.
 
זו לא אותה קבוצה אותה היינו מורגלים לראות. מכבי הפכה לקבוצה תוססת ומלהיבה, ונהנית מחדוות המשחק שכה היתה חסרה.

בינתיים מכבי ללא כל הזרים שהיא רשאית לצרף ועושה רושם כי אינה זקוקה לחיזוק  מיוחד.  אבי יודע כי  הליגה ארוכה ויתרונו, הוא שאין לו מעמסה של משחקים באירופה, כך שקבוצתו תגיע רעננה לכל משחק ותמלא את בלומפילד כל שבועיים מחדש.

אז האם זה יסתיים עם אליפות? הקהל הצהוב חוזר בגדול והוא שווה למכבי הרבה נקודות בדרך לתואר הנכסף. ועם אבי נמני זה אפשרי.
 

תגובות

טלספורט בפייסבוק