ברזיל בלחץ. מראדונה היסטרי

המשחק בין ארגנטינה לברזיל מעורר עניין עצום. ברזיל רוצה למנוע מארגנטינה להעפיל למונדיאל. מראדונה העביר את המשחק למגרש של רוסאריו כדי להגביר דת הטירוף. בראשון לפנות בוקר עולם הכדורגל יעצור נשימתו

שבת 05 ספטמבר 2009
שלמה חסיד

בשעה שבישראל בקושי מתעניינים במשחק הנבחרת מול לטביה החלשה, בדרום אמריקה מדברים כבר חודשים ארוכים רק על דבר אחד: המשחק הגדול בין ארגנטינה לברזיל ביום ראשון הקרוב, שיהיו לו השלכות מרחיקות לכת על דרכה של ארגנטינה בטורניר הקדם עולמי. 

ביום ראשון לפנות בוקר, 03:30 שעון ישראל, תארח ארגנטינה את ברזיל במסגרת מוקדמות המונדיאל. זהו יהיה משחקו הראשון של מראדונה מול נבחרת ברזיל, משחק שאסור לארגנטינה להפסיד כשמנגד היריבה הגדולה ביותר, כאשר גם כך הסיטואציה בבית הדרום-אמריקאי לא פשוטה עבור נבחרתם של מראדונה, מסי ואגוארו.

הבית הדרום אמריקאי:

1. ברזיל, 27 נקודות
2. צ'ילה, 26 נקודות
3. פרגוואי, 24 נקודות
4. ארגנטינה, 22 נקודەת


עד חודש יוני האחרון דווקא פרגוואי הוליכה את הבית, אך הפסדים בבית לצ'ילה ובמשחק החוץ ברסיפה מול ברזיל הפכו את המיקומים בטבלה. המאכזבת של הבית היא כמובן נבחרת ארגנטינה, שבמחזור המשחקים האחרון ביוני ניצחה בקושי רב את קולומביה בבואנוס Ӑיירס בתוצאה 0:1 ולאחר מכן הפסידה באקוודור, 0:2. כמובן שאין לשכוח את התבוסה בלה-פאז לנבחרת בוליביה בחודש אפריל, 1:6.

ביום ראשון לפנות בוקר ייפגשו נבחרות ארגנטינה וברזיל בשנית במסגרת המוקדמות, כשבפעם הקודמת לפני למעלה משנה נפרדו הנבחרות בתӕצאה 0:0, עוד לפני שמראדונה מונה למאמן. אחרי המשחק ברוסאריו (עיד הולדתו של ליונל מסי) בסוף השבוע, ארגנטינה תצא לפרגוואי. את הקמפיין תסיים במשחק בית מול פרו ובמחזור האחרון תצא לאורגוואי בידיעה שכל נקודה קריטית.

מן הבית הדרום אמריקאי יӢלו ארבע הנבחרות הראשונות למונדיאל, כאשר החמישית תיאבק על הכרטיס הנוסף מול הנציגה מצפון מרכז-אמריקה, מבין קוסטה-ריקה, הונודרס, מקסיקו וארצות-הברית.

וזו הסיבה שדרום אמריקה בטירוף. עד כמה בטירוף? סלבה ברזילאי, האוהד הכי מפורסם שߜ ברזיל בארץ, אומר: "כבר מזמן לא היה משחק כזה במוקדמות. האפשרות שארגנטינה לא תהיה במונדיאל ריאלית מתמיד, וזה מעניין במיוחד בגלל שמראדונה הוא המאמן ומסי משחק שם".

אז מה יהיה במשחק?

"אני די חצוי. מצד אחד אני רוߦה לנצח, ומאמין שנעשה את זה ובגדול. מצד שני, חשוב לי שארגנטינה תהיה במונדיאל, כי הכי כייף לנצח אותם במונדיאל. לא שכחנו איך קניג'ה גנב אותנו במונדיאל 90', ואנחנו רוצים לנקום. בגדול, קרב בין ברזיל לארגנטינה זה קרב בין שני כלבים גדולים. יש נשיכות, יש דם, ולא ߙודעים מי מנצח עד הסיום".

מה אתה אומר על מראדונה?

"לארגנטינה אין מאמן. דייגו הוא לא מאמן. אין לו תעודה של מאמן, זה גימיק. בארגנטינה או ברזיל, מאמן של נבחרת זה יותר מנשיא המדינה. איך יכול להיות שחיפפו פה? הם ישלמו Ӣל זה מחיר כבד".      

יהודה ארם, האוהד הכי מפורסם של ארגנטינה, עונה לברזילאי: "כשנבחרת ארגנטינה משחקת, מול כל קבוצה בעולם, הסיכוי שלה לנצח מתחיל בשמונים אחוז. ככה זה גם כשפוגשים את ברזיל&quɯt;.

סלבה אמר שהוא רוצה שתעלו למונדיאל כדי שהם יפרקו אתכם שם.

"תזכיר לו מה קרה כששתי הנבחרות נפגשו בפעם האחרונה במונדיאל, בשנת 90'. סלבה הוא חבר יותר מטוב שלי, אבל כשאני מנתח את העניינים מזווית מקצועית, יש לנו כמה יתרו۠ות על ברזיל ואנחנו נממש אותם".

אבל אתם במקום הרביעי?

"ובאיזה מקום ליברפול עכשיו? בשבת אנחנו מנצחים ועולים למונדיאל. כל השאר זה שטויות".

פרשן הכדורגל נדב יעקבי שומר על אובייקטיביות: "האמת שזה משחק מדהים בחשיבות שלו, כי ארגנטינה פשוט מוכרחה ניצחון, אחרת היא מסתבכת מאוד ועלולה שלא לעלות. בגלל זה ארגנטינה מגיעה למשחק הזה בלחץ אדיר, ואנחߠו יודעים מה קורה לכוכבים דרום אמריקאים כשהלחץ עולה. טוב זה לא עושה להם".

אז מה יהיה במשחק?

"לא ממליץ להמר על התוצאה כי הכול יכול להיות. זה משולש קלאסי, הכול אפשרי. מראדונה העביר את המשחק מהאיצטדיון של ריבר פלייט ۜמגרש של רוסאריו, 500 קילומטר מבואנוס איירס, כי ברוסריו הקהל יושב על הקווים ומטריף את השחקנים. מצד שני, אם הם לא יבקיעו מהר זה עלול להלחיץ אותם".

מה דעתך על מראדונה?

"יש בעיה איתו. הוא לא מאמן,

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק