מחיר הסגל הקצר

הפועל תל אביב התמקדה בהעפלה בליגה האירופית וכשלה בליגה. כך זה כשהסגל שלך מונה רק 14 שחקנים בכיריםȮ קובי סגל חושב שהאדומים מאבדים זמן יקר

יום רביעי 02 ספטמבר 2009
קובי סגל

כמו כל מועדון מכובד בעולם, הפועל תל אביב שאפה להגיע העונה לשלב הבתים של הליגה האירופית. אין זאת משימה קלה ויותר קשה לשרוד אותה.

אלי גוטמן ויוסי אבוקסיס קיבלו את הפועۜ באחת מתקופות השפל הגדולות שלה עם סיכוי טוב לנשור  אל הליגה השנייה.  הם חוללו מהפך והחזירו את האדומים למקומם הטבעי בצמרת הכדורגל הישראלי. 

בעונה שעברה הפועל נאבקה על תואר האליפות עד מחזור הסיום בעונה האחרונה,  ורק סיפור סמואל ۙבואה מנע ממנה לזכות באחד התארים.

בכל זאת הפועל זכתה בצדק בכרטיס לליגה האירופית ושכנעה מאד במשחקי המוקדמות עם ניצחונות בשבדיה ובצ'כיה.
 
אבל הפועל סובלת מסגל קצר  שיתקשה לעמוד בעומס של משחקים גדול. אומנם גוטמן בנה קבוצה חזקה יותר מבעונה שעברה, צירף שחקנים איכותיים כמו איתי שכטר דדי בן דיין ומיכאל זנדברג, אך עדיין העומס נופל על 14 שחקנים בכירים.

ישראל  היא לא מעצמה אירופית עם תקציבי עתק, ולכן קשה לקבוצות לרכז לתוכן סגל של 25 עד 30 שחקנים בכירים ואיכותיים שיוכלו לשחק פעמיים בשבוע.

גוטמן טוען ובצדק כי הפועל חזקה יותר מבעונה שעברה, אבל בניגוד לעונה האחרונה הרבה קבוצות התחזקו, ולכן רף היכולת לתארים הוא הרבה יותר גבוה וקשה.

אין רק שתי קבוצות שנאבקות  לאליפות. השנה התחזקו מאד מכבי תל אביב,  בני יהߕדה,  בית"ר עדיין עם סגל חזק ועירוני אשדוד עם קבוצה תוססת.
 
גם האלופה מכבי חיפה נבנתה מחדש ולכן הכול פתוח.  שאר הקבוצות כבר אינן בשר תותחים וראינו זאת בשני המחזורים הראשונים.

הפועל עדיין ממוקדת בליגה האירופית ונסחטת̠באמצע השבוע. שחקנים מובילים כמו ביבראס נאתכו,  שכטר ורמוט ויבואה מתקשים לשחזר את יכולתם פעמיים בשבוע.  ולכן הפועל תל אביב חייבת להתחזק עוד מעט. צירוף של עוד ישראלי או שניים הוא כמעט בגדר הכרח. 

אין לי ספק שהאדומים יאבקו על כל התארים, אבל אם הם   יאבדו נקודות יקרות, כמו השבוע מול מכבי פתח תקווה, עלולים למצוא את עצמם האדומים שוב קרובים לבאר ולהישאר צמאים

 

תגובות

טלספורט בפייסבוק