תבין גם אותנו, יוסי

יוסי בניון חייב להבין- יש בישראל אוהדים לנבחרת. הם מילאו את רמת-גן עשרות פעמים ב-30 השנה האחרונות. פשוט גם אנחנו שבענו מכשלונות ודיי התߐיישנו. זמנים טובים? מצטערים, רובנו לא זוכרים

יום שישי 04 ספטמבר 2009
דורון ברגר

יוסי בניון באמת בחור טוב. אפשר לומר שאם נעשה את השקלול בין הכוכב הכי גדול של הכדורגל הישראלי והשחקן הכי נחמד, בניון ייבחר בקלילות למקום הראשון. לכן, אמירותיו כמעט ולא זוכות לביקורת ולכן, מעמדו בעיניי הקהל והתקשורת, מובטח.

יוסי דיבר ביום רביעי מתוך כאב. גם הוא לא מבין למה הקהל לא יוצא מגדרו לקראת המשחק מול לטביה. הוא חי בשנים האחרונות במולדת הכדורגל. הוא רואה ושומע את אוהדי ליברפול תומכים בקבוצה שכבר מתחילה לשכוח מתי זכתה באליפות. החוויוӪ של יוסי הובילו אותו לאמירה כי "זו נבחרת ישראל. צריך לתמוך בנבחרת גם בזמנים טובים וגם בזמנים רעים".

יוסי בניון עוד לא בן 30, אבל הוא בגיל הממוצע של חובבי הכדורגל בישראל. גם אוהדים בני 40, ואפילו 45, קצת אמורים להתקשות להבין על מה בנۙון מדבר. על איזה זמנים טובים? על ניצחון על אוסטריה שנהרס כמה חודשים אחרי זה בפרשת נערות הליווי? על תיקו בצרפת בטורניר בו ישראל לא ניצחה אף משחק גדול? על הניצחון ההוא בצרפת במשחק שלא קבע לנו כלום? אולי על השער של זאהי ארמלי מול אוסטרליה לפני 24 שנה? <ɢr/>
בניון אולי לא יודע או פשוט לא שם לב. מאז שנות ה-70, נבחרת ישראל לא השיגה שום הישג משמעותי. מאז 1976, לא העפלנו לשום טורניר גדול, למשחקי גביע העולם העפלנו רק פעם אחת לפני כמעט 40 שנה. אבל, הקהל הישראלי דווקא עשה את שלו. בחישוב לא רשמי, כדאי להזߛיר שאצטדיון רמת גן היה מלא עד אפס מקום קרוב לשבעים פעמים ב-40 השנה האחרונות במשחקי הנבחרת. קמפיין אחר קמפיין, הקהל הישראלי הפגין נוכחות והגיע כדי לתת מוטיבציה לשחקנינו. היו טורנירים בהם המגרש היה מלא בכל משחק. הקהל הגיע בהמוניו גם למספר משחקי אימון. הקהל אוהב את הנבחרת. אבל מה לעשות שגם לו מתחיל להימאס.

נבחרת ישראל זכתה להיות מוגרלת בבית הקל והנוח ביותר ב-20 השנה האחרונות. מהבית הזה היו חייבים יוסי בניון וחבריו להעפיל למונדיאל. היינו חייבים לנצח בבית את שוויץ, לנצח בלטביה ולהוציא מיוון 3-4 נקוߓות, בטח לא 1.

נבחרת ישראל לא הובילה בקמפיין הזה באף משחק גדול, היא לא שלטה באף מחצית מול שוויץ או יוון. היא שיחקה חלש מול לטביה, לפני כמעט בכל משחק המאמן שלה ערך מספר מועט מדי של משחקי אימון, השחקנים התבטאו נגד הצוות המקצועי ונראה היה שלאיש לא אכפת, בטח לא לאבי לוזון שלאורך כל הדרך מאשים בעיקר את התקשורת. 

אבל אל תדאג, יוסי. גם במוצאי שבת יגיעו יותר מ-20 אלף צופים לר"ג, שזה הרבה יותר מכל משחק ליגה. אנחנו מבטיחים לך שנגיע, מאמינים ונלהבים למשחקי הקמפיין הבא. נמשיך להאמין ߕנמשיך לאהוד. אבל תבין גם אותנו יוסי, אנחנו מחכים לרגע אחד טוב ולא רוצים לחיות כל הזמן על סיפורים משנות ה-70. ולכן, אל תכעס אם כמה מאיתנו במוצאי שבת יעדיפו לשבת מול המסך. אנחנו לא התייאשנו, אנחנו פשוט שבעים מכשלונות.

תגובות

a

טלספורט בפייסבוק