ספרד ועוד 15?

ביום שני ייפתח היורובאסקט, אותו מארחים מולי קצורין וӤולין. ספרד של גאסול וריקי רוביו, היא הפייבוריטית הגדולה לזכייה ראשונה בתולדותיה בתואר. צרפת, תורכיה, סלובניה וליטא ינסו להרוס לה

יום שני 07 ספטמבר 2009
אסף בילגורי
ţ="http://admin.telesport.co.il/Images/photo/turkug.jpg" align="middle"/>
טורקוגלו. מגיע אחרי עונת שיא באורלנדו

הפעם, לתורכיה יש את כל הסיבות להיות אופטימיים, לא רק בגלל ה-0:6 במשחקי המוקדמות, אלא גם ובעיקר בזכות הידו טורקוגלו וארסלאן אילייאסובה, שני הפורוורדים של תורכיה, שמגיעים לטורניר הזה אחרי עונות שיא שלהם. טורקוגלו, נתן את העונה הטובה בקריירת ה-NBA  המפוארת שלו, כאשר כיכב עם אורלנדו בדרך לגמר ה-NBA ונחטף בקיץ ע"י טורונטו. אילייאסובה נתן עונת שיא בברצלונה, ӑעונה שעברה ונחטף ע"י מילווקי. אומנם הקו האחורי של תורכיה מעט נחלש, כאשר ימי קוטולאי וארדוגאן חלפו מזמן, אך גם כך, יש לתורכיה סגל שיכול להגיע לפודיום.

ליטא - פייבוריטית למרות רשימת חיסורים ארוכה

שימו לב ۜרשימת השחקנים שלא יעמדו לרשותו של ריימונדאס בוטאוטאס ליורו הזה: שארונאס יסיקביציוס, אולי הרכז הטוב באירופה, ריימונדאס שיקאוסקאס ה-MVP  של היורוליג ב-2008, רימאנתאס קאוקינאס, הצלף מסיינה שחתם הקיץ בריאל מדריד, וזירונאס אילקאוסקאס, הסנטר הפותח של קליבלߠד.  כל החיסורים האלה, לא מנעו מליטא להשפיל את ספרד, המועמדת מספר 1 לזכייה עם ניצחון 74:92, חמישה ימים בלבד לפני פתיחת היורו. 

אז נכון, התוצאה הזו לא בדיוק משקפת את הבדלי הרמות בין ליטא לספרד, אבל עם שחקנים כמו לינאס קלייזה, הפורוורדĠשחוזר לאירופה (אולימפיאקוס) אחרי עונות מוצלחות מאוד בדנבר נאגטס. האחים לאברינוביץ' ורוברט יאבטוקאס, הסנטר שנתן עונה טובה מאוד בדינמו מוסקבה, ליטא היא עוד נבחרת שמסוגלת להגיע רחוק מאוד ביורו הזה. הכול יקום וייפול על העמדה מספר 1, העמדה החלשה בנבחרת, בעקבותȠחסרונו של שאראס.

תגובות

a

טלספורט בפייסבוק