אז מה צריך לקרות?

אז מה צריך לקרות כדי שלמרות כל הביקורות, ישראל תחזור ובӒדול לתמונת הסיכויים לסיים במקום השני בבית. תיקו בין יוון ולטביה וישראל תהיה תלוייה רק בעצמה

שבת 10 אוקטובר 2009
אשר גולדברג
עד יום רביעי 10/10/09 בערב זה נחשב כבדיחה, אבל מתברר כי ישראל עדיין חזק בתמונת הפלייאוף ולמעשה קיים סיכוי לא רע בכלל שאם ישראל תנצח במשחק הערב  את מולדובה, היא תגיע למשחק מכריע מבחינתה מול שוויץ, עם אפשרות נוחה לסיים במקום השני בבית 2 ואולי אפילו לסיים במקום הראשון.

שתי תוצאות התיקו בין מולדובה ליוון, ובין לטביה ושוויץ והתבוסה שהנחילה ישראל ללוקסמבורג 0:7, החזירה את החניכים של דרור קשטן לתמונה בגדול. 

מתוך הנחה ששוויӥ תנצח הערב לוקסמבורג, היא תבטיח את המקום השני לפחות, ואולי את הראשון. המשחק המכריע מבחינת ישראל יהיה בין יוון ללטביה, שיחל בשעה 20:30.

ליוונים וללטבים 14 נקודות ושתיהן יחפשו ניצחון כדי להתמודד על המקום הראשון או השני, אך אם המשחק ביניהם יסתייߝ בתיקו, תהיה ישראל להיות המרוויחה הגדולה. 

הערב תארח ישראל את מולדובה. ישראל כמובן חייבת לנצח ועדיף בהפרש כמה שיותר גבוה. ואז, במקרה של תיקו בין יוון ללטביה, וניצחון שוויצרי על לוקסמבורג, תבטיח שוויץ את המקום הראשון ותארח את ישראל בĭ14 באוקטובר למשחק חסר חשיבות מבחינתה. 

ניצחון של ישראל בשוויץ יעניק לה 18 נקודות, הניקוד המקסימלי שאליו יוכלו להגיע יוון, שתשחק במחזור האחרון מול לוקסמבורג ולטביה שתארח את מולדובה. במקרה כזה יוכרע הבית בהפרש שערים.

כיום לישרߐל יש הפרש שערים של +8, ליוון +6 וללטביה +6, אך ישראל צפוייה לשפר את הפרש השערים מול מולדובה, וכמובן תשפר אותו עוד יותר אם תנצח את שוויץ.

אגב, אם יוון היתה מפסידה לפני כחודש  למולדובה, ייתכן שהיה מספיק לישראל ניצחון בשߙעור 0:1 בשוויץ כדי לזכות במקום השני. 

כאמור, ללטביה נותר משחק חוץ מול יוון והיא תסיים עם משחק ביתי מול מולדובה. ליוון נותרו המשחקים הכי קלים על הנייר בבית מול לטביה ולוקסמבורג, כאשר לישראל נותר המשחק מול מולדובה בבית והיא תסיים̠עם משחק חוץ שעשוי להיות קריטי מול שוויץ.

ואיך נסיים במקום הראשון? תסריט כמעט זהה לזה שנכתב לעיל, מלבד ניצחון שוויצרי על לוקסמבורג, אלא תיקו בלבד. טוב, כנראה שהגזמנו, מצד שני אולי באמת יתרחש נס גדול בבית 2.

אגב, אם המשחקߙם של ישראל עד כה היו מסתיימים פחות או יותר בתוצאות שציפינו, כמו ניצחון ביתי על שוויץ, תיקו בחוץ מול יוון ושני נצחונות על לטביה, אזי ישראל כבר הייתה מעפילה למונדיאל עוד לפני המשחק הערב. אם, ואם ואם. דבר אחד בטוח. אם ישראל לא תסיים, כצפוי במקום השני, זה הפסۤוס הכי גדול שידענו מאז  1970 בהתחשב בבית הקליל ששיחקנו בו.


 

תגובות

טלספורט בפייסבוק