עפרד התפוצצה על ליטא

אחרי אליפות מנומנמת עד כה התעוררו הספרדים, ובמשחק של להיות או לחדול, גברו על ליטא 70:84 בדרך לרבע הגמר

יום שני 14 ספטמבר 2009
שלמה חסיד

 נבחרת הכדורסל של ספרד התעורӨה הערב לחיים כאשר ניצחה את ליטא במשחק של להיות או לחדול, והבטיחה לעצמה את הכרטיס לרבע  הגמר באליפות אירופה הנערכת בפולין.

ספרד פתחה עם ריקי רוביו, חואן קרלוס נבארו, רודי פרננדז, חורחה גרבאחוסה ופאו גאסול – הרכב פלאים שהתברר בדיעבד כגדול̠בכמה מספרים על מידותיה של ליטא.

הרבע הראשון היה שייך דווקא לליטאים. שתי שלשות של קנייטיס ועוד אחת של לברינוביץ' העלו אותם ליתרון יפה של 10:15 כעבור 6 דקות. המשחק לא התעלה לרמה גבוהה והספרדים המשיכו את מופעי האימים שלהם. בסיום הרבע ליטא הובילה 15:2ȴ.

פאו גאסול  התעורר ברבע השני והוביל את הספרדים לריצה יפה של 0:9. חיש מהר הם השוו את התוצאה ל-24:24. הספרדים המשיכו להתעלל בליטאים המסכנים עם ריצה מדהימה של 0:21! הליטאים קלעו סל ראשון רק בדקה האחרונה של הרבע וצימקו ל-32:40 בסיום המחצית.

̊

ברבע השלישי המשיכו הספרדים בשלהם. שלשה מדהימה נוספת של גרבאחוסה העניקה להם יתרון שיא של 39:54. הגנת הפלאים של הספרדים המשיכה להתעלל בליטאים ועד סיום הרבע התוצאה כבר הייתה 43:64.

הרבע האחרון כבר היה לפרוטוקול בלבד, כאשר זהות המנצחת הייתה ברורה לӛולם. התוצאה בסיום 70:84 לספרדים, כשהליטאים רק מצליחים פה ושם לאסוף את שאריות הכבוד מהפרקט.

 צילום: fibaeurope

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק