דל פוטרו אלוף ארצות הבӨית

לאחר מאבק של 4 שעות הכניע חואן מרטין דל פוטרו את רוז'ה פדרר בחמש מערכות וזכה בתואר אשר היה שייך ליריבו בחמש השנים האחרונות. בסיום אמר דל פוטרו:" אני לא יכול לתאר עד כמה אני מתרגש"

יום שלישי 15 ספטמבר 2009
מערכת TELESPORT
 לאחר חמש שנים בהם זכה רוז'ה פדרר בטורניר ארצות הברית הפתוחה ולאחר 40 ניצחונות רצופים, הגיע הלילה לסופו הרצף המפואר של פדרר בטורניר ארצות הברית הפתוחה.

הלילה הגיע השוויצרי למפגש מול חואן מרטין דל פוטרו הארגנטינאי, שהדיח בדרך גם את רפאל נאדאל, ולאחר חמש מערכות שנמשכו כארבע שכות, השיג הארגנטינאי את הניצחון היוקרתי ואת תואר אלוף ארצות הברית.

במערכה הראשונה הספיקה שבירה אחת של פדרר כדי לנצח 3:6. פדרר היה יכול לנצח גם את המערכ۔ השניה ואף הוביל 4:5 ו0:30 במשחקון אותו הגיש. אך אז רצף טעויות לא מחוייבות של המדורג מספר 1 בעולם העבירו את ההכרעה לשובר שוויון בו ניצח הארגנטינאי כדי להשוות את המערכות ל1:1.

פדרר לא התרגש מאיבוד המערכה ולקח דיי בקלילות את המערכה השלישית בתוצߐה 4:6. פדרר היה יכול לסגור את הסיפור במערכה הרביעית אך שוב רצף טעויות גרם לכך שהמערכה הלכה לשובר שוויון בו שוב ניצח דל פוטרו.

פדרר, שככל הנראה איבד את הריכוז וחשב יותר על ההזדמנויות שפיספס, עלה למערכה החמישית לא מרוכז. דל פוטרו ניצל זאת היטב ӕניצח את המערכה המכרעת בקלילות בתוצאה 2:6.

פדרר עצמו העדיף להחמיא ליריבו בסיום המשחק ואמר:" היה לי טורניר טוב אולם דל פוטרו היה הכי טוב. היו לי הזדמנויות לנצח את המשחק ולא הצלחתי אבל כל הכבוד לדל פוטרו ששיחק מדהים וזכה בצדק בתואר. בסך הכל̠היתה לי שנה נהדרת שעדיין לא נגמרה. זכיתי בתארים ובשני הטורנירים שלא ניצחתי, הגעתי לגמר והפסדתי בחמש מערכות. בנוסף, נולדו לי ילדים. מה עוד אני יכול לבקש ?"

דל פוטרו הנרגש אמר בסיום:" התחלתי רע את המשחק. לא הצלחתי לישון אתמול וגם לא אۛלתי ארוחת בוקר. בהמשך המשחק נכנסתי לריכוז והצלחתי לשחק את המשחק שלי. הצלחתי להגשים חלום ולזכות בטורניר ארצות הברית שהוא הטורניר האהוב עליי אך אני רוצה להגשים עוד חלום והוא להיות כמו פדרר. לשם כך עליי לעבוד קשה מאוד"

תגובות

a

טלספורט בפייסבוק