כמו אחד מהחבר'ה

ההעפלה לליגת האלופות לא עשתה רושם אצל הפרשן שמתיימר להיות מאמן נבחרת ישראל. אייל ברקוביץ' ממשיך לומר את כל מה שבא לו, גם אם דקה אחרי זה בא לו משהו אחר

יום רביעי 16 ספטמבר 2009
דורון ברגר
שאלו פעם את ג'ורג' בסט למה שחקני כדורגל יוצאים עם דוגמניות. בסט, שכמו רובנו, מאוד אהב דוגמניות, ענה בפשטות: בגלל שהם יכולים. 

זה היה בסט. לטוב ולרע, אחד שלקח את החיים בסבבה והבין היטב שהספורט הוא בסך-הכל בידור. 

לא ברור אם אייל ברקוביץ' מבין את כללי המשחק. לעיתים, דווקא נראה שהוא לוקח את הספורט יותר מדי ברצינות, אבל בסך הכל אייל נמצא כאן כדי לספק לנו מעט בידור. זה מסוכן כשחושבים על זה במונחים של מאמן הנבחרת, אבל זה קצת מצחיק כשצופים ושומעים את ברקוביץ' מפרשן משחקי כדורגל. 

ביום שלישי, לראשונה בחייו, העפיל גם אייל ברקוביץ' לליגת האלופות. חשבנו שהמעמד יחייב, אבל מתברר שלא. ברקוביץ' המשיך עם העברית הדיי עילגת שלו ועם הפרשנות המחוייכת אבל לא יותר מדי מחכәמה. בכלל, החוויה בלצפות בפרשנות של ברקוביץ', מזכירה יותר צפייה במשחק עם כמה חבר'ה בדירת רווקים, רק שלאחד מהחבר'ה קוראים אייל ברקוביץ'. אייל בעד הכדורגל השכונתי, הישן והטוב. מבחינתו, כולם למעלה והשמן בשער. אצל אייל אפשר  לשחק עם עשרה שחקני הߪקפה ורק שכמה מהם ירדו לעזור גם בהגנה. רפאלוב הוא מלך ישראל ומקומו של ארביטמן בקבוצה של גווארדיולה.

כמה דקות לפני סיום המשחק, כשאלישע לוי הציב הרכב סופר התקפי, יורם ארבל שאל את ברקוביץ: "כזה הרכב תציב אם תהיה מאמן הנבחרת?". ברקוביץ' ߜא היסס וענה: "בטח. רק ככה אני אשחק". כעבור חמש דקות, כאשר חיפה ספגה שני שערים לא העז ארבל לשאול את ברקוביץ' מה הוא אומר עכשיו.

והאמת, כשמנסים לדמיין את ההרכב של אייל ברקוביץ' על פי פרשנותו בטלוויזיה וברדיו אין מנוס מלהגיע להרכב הבא ߑשיטת 2-6-2. בשער יעמוד בוודאי לירן שטראובר, בהגנה תשחק ישראל עם שני בלמים, החברים אבי סטרול ואריק בנאדו. בהתקפה יככבו אופיר חיים ושלומי ארביטמן והקישור יכלול את: בניון, רפאלוב, עידן טל, אייל גולסה וקטן. השחקן ה-11 והקפטן יהיה כמובן ניר ברקוביץ'. איזה קטעי۝.

אגב, לא ברור אם זה מזל או החלטה, אבל היתרון הגדול של אייל הוא העובדה שהשדרים שמגישים עמו הם לא בדיוק מחפשי השערוריות. את תוכנית הרדיו הוא מגיש עם אופירה אסייג שהפכה את ההתחנפות לאומנות ובטלוויזיה הוא מגיש עם יורם ארבל. אצל ארבל הרי כל ߞהלך שני הוא הללויה, שער חוץ שווה שלושה שערים ודני לוי הוא יקיר העיר. העיקר שתאכלו בבוקר בחומוסיה הנכונה.

ואייל? הוא ימשיך להשתלח במריו גומז, יקטול ויפרגן את אותו מאמן בתוך פחות מרבע שעה. האמת? הוא באמת חף מכל אינטרסים. הוא פשוט אומר את מӔ שבא לו לראש בכל רגע, גם אם 30 שניות אחר-כך הוא יחשוב אחרת.

ולמה הוא עושה את זה? כי כמו שאמר ג'ורג' בסט, ההבדל בינינו ובינו, הוא שהוא יכול.

תגובות

8

טלספורט בפייסבוק