בלאט כבר לא אלוף

יורובאסקט: אלופת אירופה רוסיה ומאמנה הישראלי הפסידו לנבחרת הצעירה של סרביה 68:79 ברבע הגמר והודחו מאߜיפות אירופה. רוסיה תנסה להשתלב באליפות העולם במשחקי הדירוג

יום חמישי 17 ספטמבר 2009
שלמה חסיד
 נבחרת רוסۙה עפה מאליפות אירופה. האלופה המכהנת הפסידה הערב לסרביה במשחק בו הפגינו הרוסים נחיתות ברורה, והוכיחו כי אין להם מה למכור בשלבים הגבוהים של האליפות.

למרות ההפסד של בלאט ורוסיה, הנבחרת תשאר בפולין כדי להמשיך במשחקי דירוג 5-8 על הזכות להתברג באליӤות העולם.

דווקא הפתיחה היתה לא רעה מבחינת רוסיה. המתאזרח הרוסי קלי מקארתי סחב על גבו את הנבחרת הרוסית, שגילתה עדיפות ברבע הראשון והובילה 21:24 בסיום הרבע. אלא שכאן פחות או יותר נגמר לרוסים הסוס, והמומנטום עבר לצד השני.

מקאבן ופרߕביץ' הסרבים עשו ככל העולה על רוחם בהתקפה, כשמגד רוסיה זורקת מגבת לבנה למרכז הזירה, וכלל לא מנסה להחזיר לידיה את המשחק. הסרבים סחטו היטב את הדוושה, ורצו ל-4:20 במהלך הרבע השני, שנגמר ב-28:41 לזכותם במחצית. 

אלא שהۨבע השלישי התחיל באותה מגמה. טריפקוביץ' ירה שלשה מסוף העולם, ואילו לייאפ אלגנטי של ווליקוביץ' העמיד את ההפרש על עשרים. בדרך לתבוסה? לא ממש.

ביקוב אסף את שאריות הכבוד הרוסי מהפרקט והוריד את נבחרתו לרבע השלישי בפיגור של 11 נקודות בלבד.<͢r/>
אבל גם לרבע הרביעי הרוסים פשוט שכחו להגיע. טריפרוביץ' ותאודוסיץ' העלו את היתרון ל-15. כאן זה כבר היה גמור, ורוסיה לא הצליחה לחזור  למשחק  לצערה - 68:79 בסיום.

הרבו לסרבים: טריפקוביץ' 18 נק', פרוביץ' ווליקוביץ' 13 נק' כ"א. הרבו לרוסים: פרידזון 15נק', מונייה 12 נק', מוזגוב 10 נק'.

תגובות

e

טלספורט בפייסבוק