חיפה, תלמדי מהפועל

הירוקים מהכרמל מתיימרים להיות להקת השגרירים שלנו באירופה, אבל שחקניו של שחר צריכים!לדקלם את משנתם המנצחת של גוטמן ושחקניו

יום שישי 18 ספטמבר 2009
שלמה חסיד
 לקום ולהצדיע להפועל ת"א על הניצחון אמש. כמה לא ישראלי מצידם, איזה סטייל, כמה אופי. ממש ללקק את האצבעות. אחרי רצף הביזיונות של הספורט הישראלי באשר הוא (לא כולל ענפים איזוטרים שאיש לא מבין את החוקים שלהם), באה החבורה האדומה הזאת והזכירה לכולם שיש לנו בכל זאת במה להתגאות.

מי שצריך בעיקר להגיד תודה, ולשלוח זר פרחים אדום בוהק לגוטמן זו מכבי חיפה הזחוחה שהתיימרה להיות השגרירה שלנו באירופה ואילו הפועל הצנועה הצליחה לתקן את הרושם הۨע שהותירו הירוקים. 

יומיים אחרי שחיפה שקשקה מול באיירן מינכן הבינונית, והצליחה להפסיד לה שלוש אפס הגם שהגרמנים באו להוציא תיקו, באו שחקני הפועל ועשו להם קורס מזורז איך להצליח באירופה. אין ספק ששחקניו של שחר חייבים לדקלם את משנתו של אלי גߕטמן, שגם במצב של פיגור לסלטיק לא נשבר ואפילו הורה לשחקניו להגביר את הקצב. חיפה קרסה במצב של פיגור, הפועל בדיוק להיפך. 

מכבי חיפה אמנם כבר פעם שניה בבית האלופות, אבל אין לה את הניחוחות האירופים בהן מתבשמת הפועל תל אביב. מבחינת הөדים האדומים הצלחה באירופה היא כבר עניין של מה בכך, בעוד שחיפה חושבת בטעות שעצם ההעפלה לליגת האלופות היא כבר סיבה מספקת לצאת במחולות, ושכולם יסלחו לה על התבוסות, כי בכל זאת ליריבה ממול קוראים באיירן מינכן, ומאמן אותה לואיס ואן חאל שנצרב בתודעה מהימים שאימן את בארסה.

מי שתמיד טוען שהפועל לא מייצגת את ישראל זה דווקא האוהדים שלה, שגם בגביע אירופה לא מניפים את דגלי הכחול לבן ביציעים. ותאמינו לי, הם ממש צודקים.  בעוד שהכדורגל הישראלי כולו משדר כניעה והתרפסות בפני כל מועדון ידוע ובעל שם, הפӕעל לא נבהלת משמות כמו סלטיק, ולהבדיל מחיפה יודעת לתרגם יתרון מקצועי במגרש לשפת הניצחונות.

אני בכלל לא מתפלא שבכדורגל הישראלי הרקוב כל זה לא נחשב וכשכל הבחשנים דנים בסוגיית מינוי מאמן לאומי הם לא משקללים בתוך החבילה גם את ההצלחות המוכחות במגרשȮ כך מוצא את עצמו אייל ברקוביץ' מוקף בסוללת לוביסטים נמרצת שמנסה לדחוף אותו לכס המאמן הלאומי, בזמן שאיש עבודה כמו גוטמן לכל היותר מוזכר כמי שאולי יהיה שוליית הקוסם של ברקו בנבחרת. 

תגובות

a

טלספורט בפייסבוק