7

נהריה תעקוץ שוב?

חניכיו של בית הלחמי ינסו לשחזר את ההישג מהגביע כדי לשבור את המאזן המושלם של מכבי תל אביב. בית הלחמי: מכבי יגיעו מוכנים. ניילון ובני השרון ינסו להמשיך לסבך את אשקלון

יום ראשון 11 מרץ 2007
אסף בילגורי ושלמה חסיד
 

אחרי ההשפלה בספרד עם ההפסד לטאו ויטוריה, יוצאת מכבי ת"א לעירוני נהריה במסגרת המחזור ה-14 בליגת ווינר, זאת כדי לשמור על מאזן הנצחונות המושלם שלה.

אליצור אשקלון, האחרונה בטבלה תצא לבני השרון כדי להינצל מהתחתית, גלבוע/ עפולה וגליל עליון ששתיהן בעלות מאזן של חמישה נצחונות מול שמונה הפסדים נפגשות, ועירוני ר"ג ומכבי ראשל"צ יילחמו על כדי להימנע מקרבות תחתית.

עירוני נהריה  (7+) - מכבי ת"א
מכבי ת"א נראית רע מאוד ביורוליג השנה אך בליגה הכול דופק והיא ממוקמת ראשונה עם מאזן נקי מהפסדים של 0:12. בסיבוב הקודם לא התקשתה מכבי לנצח את נהריה, אך בחוץ הסיפור שונה. מכבי באה אחרי ניצחון חוץ דחוק על בני השרון וכמובן אחרי התבוסה הۦורמת לטאו ויטוריה ביורוליג. המגרש בנהריה הוא המגרש היחיד בו הפסידה השנה מכבי בארץ, כאשר נכנעה לנהריה במסגרת גומלין רבע גמר הגביע, למרות שעברה אותה בזכות המשחק הראשון.

עירוני נהריה מנגד נמצאת בתקופה טובה לאחרונה. נהריה ניצחה בשניים משלושת משחקәה האחרונים, כאשר ההפסד לגליל היה רק בהארכה. נהריה ממוקמת שלישית בליגה וניצחון סנסציוני על מכבי יתן להם פוש משמעותי מאוד לקראת המאבק על מקום בין 4 הגדולות, תוסיפו לכך את חוסר השחקן במכבי בעקבות פרשת פליקס ותקבלו משחק פתוח לחלוטין.

 מאמן נ۔ריה אריאל בית הלחמי, סיפר ל-TELESPORT: "התקופה שבה מכבי נמצאת לא אמורה להשפיע על המשחק הערב. אני בטוח שמכבי יבואו מוכנים. אנחנו משחקים בבית, אני מקווה שהקהל שלנו יבוא לתמוך בנו. קשה לי להגיד איזה משחק הולך להיות כי אני לא יודע איך נשחק אבל אני בטוח ש۔ולך להיות משחק טוב מאוד. אנחנו עדיין בתקופה לא טובה, ולא ניצחנו בזמן האחרון משחקים קריטיים, אבל אני והשחקנים נעשה את הכול".

 השנה אפשר לקחת ממכבי את האליפות?

"אני לא מתעסק בהשערות. אף פעם לא התעסקתי בזה, אניĠלא פרשן אלא מאמן ומשתדל להתעסק רק בזה".
 
    
בני השרון - עירוני אשקלון (9+)

בני השרון נראית מצויין העונה ותארח את הפועל אשקלון למשחק קצוות בליגת ווינר. בני השרון באה אומנם אחߨי שני הפסדים, אך שניהם באו מול מכבי ת"א והפועל ירושלים, אחרי מאבקים צמודים שלא ביישו את קבוצתו של אפי בירנבוים. זו הזדמנות מצויינת עבור בני השרון לנצח ולבסס את עצמה במקום השני בליגה.

אשקלון לעומת זאת לא נראית טוב העונה והיא חייבת ניצחון שישפר את מצבה העגום בטבלה. אשקלון כבר לא זוכרת מה זה לנצח בליגה, כאשר היא גוררת רצף מביש של 5 הפסדים רצופים. בכלל אשקלון היא קבוצה של מומנטום, כאשר חמשת ההפסדים הרצופים באו אחרי רצף של 4 ניצחונות רצופים. השאלה היא האם אשקלון תתחיל רצף חדש של ניצחונות או תמөיך את רצף ההפסדים. עם הזרים החדשים, מיירון אלן ונייט וויליאמס יקוו באשקלון להתחיל רצף של ניצחונות, אך זה לא יהיה קל בכלל בחוץ מול לי ניילון והחברים.

הפועל עפולה/גלבוע - גליל עליון (3+)

שתי הקבוצות מגיעות למשחק הז۔ אחרי הפסדים מרגיזים. גליל מגיעה אחרי הפסד בהארכה. לגליל יש 18 נקודות והיא ממוקמת רק שמינית בליגה, אחרי פתיחת עונה רעה מאוד. משחק ביתי מול עפולה החלשה הוא הזדמנות מצויינת עבור חניכיו של עודד קטש להשיג ניצחון מוראלי חשוב.

בעפולה העולה החדשה באים למשחק הזה אחרי תבוסה קשה בבית מול עירוני ר"ג. עפולה/גלבוע מנסה להתייצב ולשרוד עונה נוספת בליגה ולשם כך הם צריכים לנצח את גליל ולברוח להם טיפה במעלה הטבלה.

עירוני ר"ג - מכבי ראשל"צ (3+)

שתי קבוצותĠהמדשדשות ייפגשו במשחק מאד מסקרן באולם זיסמן. עירוני ר"ג סובלת מחוסר היציבות, שפוגע בה קשות. מאז שהגיע אבנר יאור, מצליחה הקבוצה להציג משחקים נהדרים עם ניצחונות גדולים ומפתיעים יחד עם הפסדים זעירים לקבוצות הגדולות, אבל מצד שני יכולות להגיע נפילות והפסדߙם לא ברורים במשחקי בית שאמורים על הנייר להיות קלים יותר. אולי כעת, לאחר שני ניצחונות ברציפות, שניהם בחוץ על יריבות מרכז טבלה כגלבוע/עפולה והגליל העליון, חוזרת ר"ג הביתה למשחק שעל הנייר, שוב, אמורה היא להיות הפייבוריטית בו.

אצל מכבי ראשון לציוߟ היה שבוע לא קל, אחרי הפסד לנהריה משלשה בשנייה האחרונה. ההפסד בשבוע שעבר לעירוני נהריה וג'ף גריר הנחילו לחניכיו של גלעד כץ הפסד שני ברציפות, ואם כבר מדברים על קבוצות לא יציבות, מכבי ראשל"צ של העונה היא בדיוק אחת כזו. לצד ניצחונות נהדרים על בני השרון, גלבוע/עפולה ואשקלון, מצלߙחה הקבוצה להפסיד משחקי בית שעל הנייר אמורה היא להיות הפייבוריטית בהם. המשחק הזה הוא אולי המשחק המסקרן ביותר במחזור ה-14.

תגובות

טלספורט בפייסבוק