סלטיק מי?

בעקבות ה۠יצחון על סלטיק החלשה, הכתירו את הפועל ת"א כקבוצה האירופית ביותר בישראל, עד שהגיעה מכבי חיפה ועשתה סדר. אייל כהן עונה לדמגוגים ואנשי הסיסמאות

יום שני 21 ספטמבר 2009
אייל כהן

בסוף השבוע,  התקשורת בארץ העניקה לא מעט ביקורות למכבי חיפה על ההכנה הלקוייה נגד באיירן מינכן, ואילו יומיים לאחר מכן כולם פיללו ואמרו הנה אלישע יש לך ממי ללמוד, מהפועל ת"א, שניצחה את סלטיק החלשה בבלומפילד. 

ואילו ביום שישי, בערב ראש השנה, נשיא מכבי חיפה יעקב שחר כינסȠאת שחקני הקבוצה בכפר גלים בהרמת הכוסית המסורתית, הוא אמר להם דבר חכם: "שהפנקס פתוח והיד רושמת אי אפשר ללכת עם התוצאות של שנה שעברה למכולת". 

מסר חכם ואמיץ לקבוצה שנבנתה בשנה וחצי בלבד לאחר סוף ההגמוניה של רוני לוי. הנה פתאום בשקט בשקט הצפוני מצליחה לה חבורה של לוחמים בצוותא עם  ילדים "חסרי ניסיון" להתקדם ממשחק למשחק ודיי בהצלחה. מה שאותי הפליא בסוף השבוע , זה כיߦד ניתן להשוות מחט לשחת?

"הקבוצה האירופאית של הכדורגל הישראלי", "עשויים מחומר מיוחד" ועוד כהנה וכהנה כותרות חסרות שחר, שרובן הופנו במכוון לקבוצת מכבי חיפה, שספגה יומיים קודם שלושה מול באיירן. 

הניסיוןĠלהשוות בין מכבי חיפה בליגת האלופות להפועל ת"א לליגה האירופאית, השוואה שגוייה וחסרת שחר  בהחלט. המעמד לא אותו מעמד, הקבוצות לא אותן קבוצות ולכן ההשוואה לא נכונה והאמת עושה רע בעיקר לאנשים שמנסים לעשות זאת מלכתחילה.

אבל הנה, מיד̠לאחר המחזור הראשון באירופה, הגיע להן המפגש הפיקנטי ביניהם בליגה והפעם ללא ניסיונות לעשות השוואה בין משומר ששמר על ריברי, או על משומר ששמר על ורמוט, ראינו שבאמת לא צריך להיכנס לזה. חיפה יכלה לנצח בבלומפילד בהפרש שערים גבוה, רק עם מעט ריכוז  והשערȠשל אניימה היה מזדעזע לא פעם ולא פעמיים נוספות. . 

אז נכון שריברי היה מעט חלש וגם רובן ההולנדי, למרות זאת הכוכבים של באיירן אלו הכוכבים של באיירן, ואנחנו עם כל הכבוד טובים בעיקר בדיבורים, לפחות עד מפגש הגומלין בבאווריה.

תגובות

e

טלספורט בפייסבוק