1

פשוט קבוצה טובה יותר

בהפועל תל#אביב צריכים להודות לאבי לוזון על שיטת חלוקת הנקודות בחצי, אחרת העונה של האדומים, הייתה נגמרת כבר בתחילת 2010. כמו שזה נראה, גם זה לא יעזור לחניכים של אלי גוטמן

יום שני 21 ספטמבר 2009
דורון ברגר

ארבעה מחזורים עברו על ליגת העל ומכבי חיפה פשוט מושלמת. עד יום שני בערב, עוד היה זה עניין של הגרלה בלבד. חיפה שיחקה בשלושת המחזורים הראשונים מול מי שהן כנראה שלוש מתוך 4 החלשות בליגה וגם אותן ניצחה בקושי.

הפועל תל אביב פגשה קבוצות שמתיימרות להאבק על המקומות הראשונים והצליחה להשיג בקושי חמש נקודות. אבל אז הגיע משחק העונה והתברר שבאמת הפועל ת"א שייכת רק לליגה האירופאית ועם כל הכבוד על הניצחון מול סלטיק, לפחות בכושר הנוכחי, מכבי חיפה בליגה̠אחרת.

המחצית הראשונה הייתה אחת האיכותיות, שנראו בליגת העל בשנים האחרונות. 22 שחקנים נעו בקצב שלא היה מבייש שום ליגה בדרג בәנוני עד בכיר באירופה. לרגע היה נדמה כי ה-3:4 בדרבי של מנצ'סטר יהיה קטן על יניב קטן. בכלל, בחיפה משחקים השנה השחקנים ההתקפיים הטובים והטכניים שנראו בליגת טוטו בשנים האחרונות.

כמו שזה נראה עד עכשיו, יניב קטן ואייל גולאסה יחלקו ביניהם את התואר שחקן ߔעונה. לשלומי ארבייטמן עדיין אין מקום בהרכב וליאור רפאלוב, הוא בכלל שחקן שנכנס רק להעביר את הזמן.

אבל הפועל תל אביב כמעט יצאה במחצית הראשונה בשיוויון 2:2. זה כנראה נתן לאדומים דחיפה גדולה למחצית השנייה. הפועל החזיקה יותר בכדור, אבל שחקניה לא סיכנו ממש את ניר דוידוביץ'. קטן התעייף,  גם גולאסה, דבאלשווילי המשיך לאכזב ובמחצית השנייה נזכרנו שזה המזרח התיכון ולא אנגליה.

הפועל תל אביב לא בנוייה לזכות באליפות. למכבי חיפה יש שחקנים צעירים ונמרצים כמעט בכל עמדה על המגרש. הפועל מתבססת על הגנה מӑולבלת. עומרי קנדה יכול להגיע בכושרו הנוכחי להפועל פתח תקווה, וואליד באדיר עדיין בגדר נס ודגלאס דה סילבה ידע ימים יפים יותר.

 שלא יהיה ספק, הפועל עדיין קבוצה מספיק טובה כדי להיאבק בצמרת. היא כנראה שתוכל להמשיך ולהתחרות על המקום השני והשלישי, ߐבל האליפות בתום העונה תהיה כמעט בוודאות של הירוקים מהכרמל. הסיבה היחידה לאופטימיות, היא אבי לוזון. הוא ופקידיו והוגי השיטה המטופשת של הורדת הנקודות בסוף הסיבוב השני. שבע הנקודות שפתחה מכבי חיפה על הפועל ת"א, הן בעצם 4 בלבד, פער שנראה מחיק הרבה יותר. ļ/p>

מצד שני, בקצב הזה מכבי חיפה תגיע לסיבוב השלישי בפעם של עד 10/15 נקודות בפער על האדומים וגם אבי לוזון לא יוכל להעניק לאלי גוטמן שום תקווה. כן אלי, בנית קבוצה לא רעה בכלל, אבל מה לעשות, זו של אלישע פשוט טובה יותר.

תגובות

טלספורט בפייסבוק