דיוויס: ישראל תשחק בצ'ילה

נבחרת הדיוויס של ישראל תפתח את משחקי הבית העליון בשנה הבאה במשחק חוץ קשה בצ'ילה, מול הנבורת אותה ניצחה ישראל לפני שנתיים בדרך לבית העליון. שוויץ של פדרר תפגוש את ספרד של נדאל

יום רביעי 23 ספטמבר 2009
מערכת TELESPORT
נבחרת ישראל תשחק בשמינית גӞר גביע דיוויס בתחילת השנה הבאה מול נבחרתה המצוינת של צ'ילה. המשחק יערך בחוץ מאחר שישראל אירחה את צ'ילה לפני שנתיים במשחק בלתי נשכח, בסיומו העפילה ישראל לבית העליון.

צ'ילה גברה בסוף השבוע שעבר 2:3 על אוסטריה ושרדה בבית העליון. שני הטניסאים הבולטים של צ'ילה הם פרננדו גונזאלס וניקולס מאסו, שניהם נמנים מזה שנים בצמרת הטניס העולמית. לצ'ילה גם היסטוריה מוצלחת במשחקי הזוגות שצ'ילה היא מחזיקת מדליית הזהב במשחקי שנערכו באתונה בשנת 2004.

החדשות הטובות מבחינת ישראל הן ההדרדרות הגדולה של הטניסאים הצ'יליאנים. גונזאלס מדורג במקום ה-12 בעולם, אולם מאסו הדרדר עד למקום ה-96 בעולם וזאת לאחר שבעברו דורג בעשיריה הראשונה בעולם.

גונזאלס, המדורג כיום במקום ה-12, דורג בשנת 2007 חמישי בעולם וכשהפסיד לדודי סלע היה ߞדורג שישי. הניצחון של דודי סלע על גונזאלס היה אחד הגדולים בקריירה של סלע. אגב, גונזאלס נעדר ממשחקה של צ'ילה בשבוע שעבר מול אוסטריה דבר שהקשה מאוד על הצ'יליאנים בדרך לנצחון אולם בהתאחדות הצ'יליאנית יעשו הכל כדי להגיע להסכם עם גונזאלס, שנעדר מהמשחקים בעקבותȠמחלוקת עם ראשי ההתאחדות.

המשחק המסקרן ביותר בגביע דיוויס יהיה בין ספרד של רפאל נדאל לבין שוויץ של רוג'ר פדרר. עוד משחק שיעורר עניין רב הוא זה בין סרביה של נובאק דיוקוביץ' וארצות-הברית, אותה צפוי להוביל אנדי רודיק ובזוגות האחים בריאן, הזוג הטוߑ בעולם. שבדיה תשחק מול ארגנטינה, גרמניה מול צרפת, קרואטיה מול אקוודור והמפגש הכי לא איכותי צפוי להיות זה בין רוסיה להודו. 

המנצחות במפגשים יעפילו לשלב רבע הגמר כאשר המפסידות ישחקו בהמשך השנה במשחקי הישרדות בבית העליון.

תגובות

e

טלספורט בפייסבוק