פיפא שינתה את שיטת ההצלבה

זה יכול לקרות רק באירגון ۔כדורגל העולמי: שבועיים לפני תום משחקי המוקדמות, שינתה פיפ"א את שיטת משחקי ההצלבה באירופה: 4 מתוך 8 הנבחרות שיסיימו במקום השני, תהיינה מדורגות

יום רביעי 30 ספטמבר 2009
דורון ברגר
בישראל היה במשך שנתיים מי שפינטז על העפלה למונדיאל דרך משחקי ההצלבה. שיטת המשחקים קבעה כי מתוך תשעת הבתים באירופה, שמונה הסגניות ישחקו במשחקי הצלבה בהגרלה עיוורת.

בישראל פינטזו על מפגש עם יריבות כמו סלובניה, בוסניה או נבחרת חלשה אחרת ברמתה של ישראל, שתסיים במקום השני. אולם נשיא פיפ"א, ספ בלאטר, וראשי פיפ"א נבהלו וביום שלישי בערב, שינו את כללי המשחקים. מתברר ששמונה הסגניות הטובות, לא יוגרלו בהגרלה עיוורת, אלא ארבע מהן תהיינה מדורגות. 

הסיבה הלא רישמית לכך היא שבפיפ"א חוששים מאוד שאחת הנבחרת הגדולות, תאבד את הכרטיס למונדיאל. בפיפ"א לא רוצים ליצור מצב, לפיו במשחקי ההצלבה ייפגשו למשל גרמניה מול צרפת בעוד ישראל ۪פגוש למשל את בוסניה.

אגב, ידוע כבר עכשיו כי הסגנית החלשה ביותר תהיה נבחרת נורבגיה והיא לא תשתתף כלל במשחקי ההצלבה.

בנוסף לכך, ראשי פיפ"א מודאגים מכך שמספר נבחרות גדולות עשויות למצוא את עצמן מחוץ למונדיאל 2010 בדרוםȠאפריקה. 

כך למשל, הסיכוי של נבחרת פורטוגל להעפיל אינו גבוה, כך גם צ'כיה עלולה למצוא את עצמה בחוץ. מקומה של גרמניה עשוי להיות מוכרע במשחקי ההצלבה. תורכיה, עם קהל אוהדיה הענק, כנראה ולא תשחק בהצלבה. אפילו מקומה של איטליה עדיין לא בטוח במונߓיאל 2010, כמו גם מקומה של צרפת.

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

טלספורט בפייסבוק