אנחנו יכולים לשחק טוב יותר

כך צוטט לאונרדו, מאמנה של מילאן, לאחר ۔פסד המשפיל בסן סירו לציריך. על לאונרדו מופעלת מערכת לחצים ענקית לאחר התוצאות הרעות של הקבוצה בתקופה האחרונה

יום חמישי 01 אוקטובר 2009
נמרוד הגפני

לאחר שישה מחזורים ממוקמת מילאן במקום ה11 בלבד והיא כבר עתה רחוקה שבע נקודות מהמוליכה סמפדוריה, שש נקודות מיובנטוס וחמש מאינטר המועמדות העיקריות לזכיה באליפות. ההפסד המשפיל 0:4 בדרבי לאלופה וליריבה העירונית המושבעת, אינטר, היה רק תחילת מסכת משחקים לא מרשימים , בלשון המעטה, של הרוסונרי העונה. מאז הצליחה מילאן לנצח פעם אחת בלבד וגם זה היה בקושי 0:1 על בולוניה בסן סירו. בליגה סיימה מילאן את משחקיה מול בארי וליבורנו בתיקו 0:0 והפסידה 0:1 לאודינזה.
̼br/> ובליגת האלופות? דווקא ברביירה הצרפתית השיגה מילאן את הישגה המרשים ביותר העונה עם ניצחון חוץ 1:2 על מארסיי. אך אם במילאן חשבו כי מזלם ישתפר בגזרה האירופאית, הגיעה היום ציריך הקטנה והראתה לאדומים-שחורים כי מצבם גרוע בהרבה ממה שחשבו.

ציריךȠהובסה בביתה במחזור הקודם של ליגת האלופות 2:5 על ידי מעצמת הכוכבים של ריאל מדריד והגיעה לסן סירו בתטרה לגנוב נקודה. בסופו של דבר ההצלחה של השוויצרים היתה משולשת מהצפוי. שער בודד של האנו טהינן הספיק לסנסציה ענקית ולהישג הגדול ביותר בהיסטוריה של המועדון מעירȠהבירה השוויצרית.

לאונרדו אמר בסיום ההפסד :" זאת תוצאה רעה והזדמנות שהוחמצה משום שיחד עם ניצחונה של ריאל, היינו בעמדה מצויינת אם היינו מנצחים. ספגנו שער מוקדם ולמרות שהשתלטנו על המשחק, לא הצלחנו להגיב מול קבוצה שהגנה כל הזמן. אפשר לדבר על̠מזל רע ושאר אלמנטים אך פשוט באנו בגישה לא נכונה למשחק וזאת היתה טעותנו הגדולה"

לגבי העתיד אמר המאזן (הזמני?) של מילאן :" אנחנו צריכים להיות יותר רגועים ויותר מאוחדים ולהפסיק לספוג שערים כאלו אשר משנים את כל תוכניות המשחק שלנו. אנחנו יכולים לשחק הרבה יותר טוב מהיכולת אותה אנחנו מציגים כעת. הקבוצה נבנתה על התקפה אך כאשר ההתקפה לא עובדת, אנחנו נמצאים בסכנת ספיגה באופן תמידי"

וכמובן, אי אפשר שלא להתייחס ליריבה הבאה של מילאן בליגת האלופות, ריאל מדריד האימתנית. בנושא זה א۞ר לאונרדו :" יש לנו משחק ליגה ולאחר מכן יש לנו מנוחה שתאפשר לנו להתכונן למשחק הזה. ריאל תהיה מבחן אמיתי עבורנו. הם קבוצה שבנויה על טהרת הניצחונות עם שחקנים נפלאים. אנחנו חייבים לחזק את עצמנו ולתקן את הטעויות שאנחנו עושים"

דבר אחד ברӕר, ביכולת הנוכחית של מילאן, שבששת מחזורי הליגה כבשה רק שלושה שערים, המפגשים מול ריאל מדריד יכולים להסתיים באסון עבור הרוסונרי.

תגובות

e

טלספורט בפייסבוק