7

לא נפעל תחת איומים

ראשי מנהלת ליגת העל בכדורסל דוחךם את איומי שביתת השחקנים ומבהירים: ארגון השחקנים חתום על הסכם ומי שמפר הסכמים יטופל

יום שני 12 מרץ 2007
שלמה חסיד

 זעם רב במנהלת הליגה עם איום ארגון השחקנים להשבית את המשחקים בעקבות חוסר הודאות בעניין "החוק הרוסי". כיום קובע החוק כי על הממנים להציב בכל זמן נתון במשחק לפחות שני ישראלים וקיים חוסר ודאות בנוגע לעונה הבאה.

מנהלת הליגה הודיעה היום כי: "המו'מ בין מנהלת הליגה לארגון השחקנים בנושא ה'החוק הרוסי', נמצא בעיצומו ובשל הפרסומים השונים על כוונות ארגון השחקנים להשבית את משחקי ליגת WINNER כבר בעונה זאת, מבקשת מנהלת הליגה להודיע כי אין בכוונתה לנהל מול ארגון השחקנים מו'מ תחת איומי השבתה. מנהלת אינה רואה בעין יפה איומים מסוג זה בעיצומו של מו'מ ונושא זה יובהר לראשי ארגון השחקנים בפגישה שתתקיים מחר בין הצדדים.

ארגון השחקנים חתום על הסכם מול מנהלת הליגה עד לתום עונת 2006/7 ומۙ שמפר הסכמים יטופל על ידי המוסדות המתאימים. מנהלת הליגה נערכת לכל מצב, וגם לאפשרות שארגון השחקנים יבחר להשבית את הליגה. המנהלת מקיימת את כל הסכמיה ותעמוד בהם עד לסיום העונה כולל תשלומים המועברים באופן שוטף לארגון השחקנים והעומדים בראשו. יחד עם זאת, לתפיסתĠהמנהלת לשחקנים הזרים המשחקים בליגת WINNER יש חלק משמעותי באטרקטיביות של הליגה ואין בכוונת המנהלת להתעלם מנציגותם.

ביום שלישי  תתקיים פגישה נוספת בין נציגי מנהלת הליגה: יו'ר המנהלת אבנר קופל, עו'ד שמעון מזרחי ומנכ'ל המנהלת עדלי מרכוס עם נציגי ארגון השחקנים על מנת לקדם את המו'מ בנושא ה'חוק הרוסי'.

בכוונת מנהלת הליגה להגיע למצב שבו ישחקו ארבעה זרים וזאת כתוצאה מהעלייה החדה בשכרם של השחקנים הישראליים ובשל היצע המצומצם שלהם בשוק השחקנים. במידה ולא יושג הסדר בפגישה שתתקיים מחר, תפעל מנߔלת הליגה באופן עצמאי וללא ארגון השחקנים בכפוף להחלטות דירקטוריון המנהלת".

תגובות

טלספורט בפייסבוק