6

לוזון, פשוט תתבייש לך

ראשי ההתאחדות לכדורגל שוב הוכיחו, כי הם אינם יכולים לארגן שום אירוע באופן הולם. מי שלא מבין"איך עורכים אירוע לכבוד האיש מספר 2 בכדורגל העולמי, הם בדיוק אותם אלה שהבריחו את הקהל מהמגרשים

יום שלישי 06 אוקטובר 2009
דורון ברגר

 זה היה עוד יום עצוב בקדנציה המביכה של אבי לוזון כיו"ר ההתאחדות לכדורגל. האיש שהבטיח רבות והיה התקווה הגדולה של הכדורגל הישראלי, לא אשם אומנם ישירות בביזיון שהיה במסיבת העיתונאים של מישל פלאטיני, אבל אבי לוזון כיו"ר ההתאחדות לכדורגל, היה צריך לדאוג, שפקידיו יתנהגו בהתאם.

אני מכיר היטב את צמרת הפקידים של ההתאחדות לכדורגל, הכרתי גם היטב את המנכ"ל לשעבר, חיים צימר. צימר נחשב לפקיד עסקן, כשהוא עמד בראשות הצמרת הפקידותית של הה۪אחדות. אבל זה לא היה בצדק. צימר, בעל תואר אקדמאי, ניהל בעבר חברות גדולות וגם בזכות טוב ליבו הוא אהב לסמוך על האחרים. את מה שהוא שכח בנושא כושר הניהול שלו, מתברר שהצמרת הפקידודתית הנוכחית עדיין לא למדה. 


אבל במהלך השߠים מתברר שהמחליפים של צימר, הם אולי בעלי תואר אקדמאי ואוהבים להגיע לעבודה עם עניבות, אבל הבנת הכדורגל היא מהם והלאה. בטח הבנת תרבות הכדורגל.

 הם אלה שיזמו את שיטת חלוקת הנקודות.  הם, יחד עם לוזון לא הצליחו למכור את זכויות השידור של המשדר לסיכום המחזור (מה ששודר קרוב לחצות יום ראשון בערוץ הספורט, זה ממש לא משדר סיכום), הם אלה שיחד עם לוזון תמכו בהגדלת הליגה ל-16 קבוצות וגרמו להברחת הקהל מהמגרשים.

רק מי שלא מבין כדורגל, לא מצליח להבין גם איך מארגנים אירוע עבור מישל פלאטיני,&nbsŰ;אולי כדאי  להזכיר לאורי שילה ועובדיו  שמדובר באיש הכדורגל השני בחשיבותו בעולם. פלאטיני הוא גם אחד משחקני העבר המפוארים באירופה ואחד משלושת שחקני הכדורגל הגדולים בצרפת בכל הזמנים. עוד לפני שפלאטיני נבחר הוא הבטיח לדאוג להתאחדויות הקטנוӪ. הוא עמד במילתו. זה עזר למכבי חיפה להעפיל לליגת האלופות, זה עזר לפולין וקרואטיה לארח את היורו הבא.

צמרת פקידיו של לוזון לא מסוגלים  לארגן מסיבת עיתונאים נורמלית עבור נשיא אופ"א. במקום לדאוג לאבטחה ראוייה גילינו את אריאל שיימן בתורȠראש פלוגת הסדרנים. במקום, לדאוג לאולם ראוי, לתת לנשיא אופ"א את ההרגשה שישראל היא לא בדיוק מה שרואים בתמונות, קיבלנו עוד אירוע שאפילו חיים צימר היה מתבייש בו. פלאטיני נאם מול כיסאות ריקים לתפארת אוהדי בית"ר ירושלים.

אני נזכר בדברים שӐמר לי לוזון לפני 6 שש שנים. הוא נשבע לי אז, שהוא יביא להתאחדות מנכ"ל, שיהיה "תותח-על". הוא הבטיח למנות ראשי דוברות מהבכירים והטובים בישראל. הוא אמר שביכולתו להפוך את איגוד השופטים למקום ראוי עבור האנשים בשחור. מה שנותרו מכל ההבטחות הללו, הם בעיקר בושות ואיזה תואר איזו 900 לא ברור.

תגובות

טלספורט בפייסבוק