ניצחון מפתיע לעילבון על רענעה

ליגת העל בכדורעף יצאה לדרך: העולה החדשה, מ.ס עילבון גברה 1:3 על מכבי רעננה. כפר סבא ניצחה את הוד השרון, מכבי ת"א ניצחה 1:3 את רמת השרון

יום שלישי 06 אוקטובר 2009
מערכת TELESPORT

שריקת הפתיחה של ליגת העל לגברים בכדורעף הביאה עמה הפתעה גדולה, לפחות על הנייר, כשמ.ס עילבון, אחת העולות החדשות לליגת העל, ניצחה בביתה 1:3 את מכבי 'ארזים' רעננה. כ-300 צופים הגיעו לאולם הספורט בעילבון וראו פתיחה טובה של האורחים, שניצחו במערכה הראשונה 25:19. 

מכאן השתלטה עילבון על המשחק והחלה להכתיב את הקצב. המערכה השנייה הייתה צמודה מאוד והסתיימה ב-26:28 לעילבון. המשחק הצמוד נשמר גם במערכה השנייה, בה ניצחה עילבון 23:25. את החותמת למөחק היפה של המארחים שמו הליברו ויסאם עילבוני ודימיטרי פאנטסיץ', שהובילו את עילבון לניצחון 22:25 במערכה השלישית ונתנו את האות לחגיגות.

שריקת הפתיחה של העונה נשמעה מוקדם יותר באולם 'בר לב' בכפר סבא, שם נפגשו בשעה 19:00 שתיים מהקבוצות הבכירות בליߒה, הפועל כפר סבא וסגנית האלופה, מכבי 'מוסינזון' הוד השרון. הקבוצה המתחדשת והצעירה מהוד השרון הצליחה לשמור על משחק צמוד רק בפתיחת המערכה הראשונה, אך לאחר שוויון חמש החלה כפר סבא לברוח ולא הותירה לאורחים סיכוי. 

את המערכה הראשונה ניצחה כפר̠סבא בתוצאה 16:25. המגמה נמשכה גם במערכה השנייה, כשגיא בן גל והקנדי ג'וש ברק מנצחים על המקהלה של המאמן שגיא ברעם ומנצחים 15:25. את המערכה השלישית ניצחה כפר סבא 19:25 ו-0:3 במשחק כולו.

באולם שבמרכז הרב ספורט בהדר יוסף אירחה מכבי 'כלל ביטוח' תל אביב, לעיני כ-200 צופים, את א.ס רמת השרון, משחק שהועבר בשידור ישיר בערוץ הספורט. המשחק נפתח כמו שתל אביב רצתה, כשהיא כמעט ולא נתקלת בהתנגדות במערכה הראשונה ומנצחת 14:25. כשנראה היה שהמשחק יסתיים במהירות, הופיעה לפתע רמת השרון למשחק וניצחה במערכה השנייה 25:IJ2 והשוותה ל-1:1 במערכות.

 הדאבליסטית לא איבדה עשתונות וחזרה לעצמה בשתי המערכות הבאות. המערכה השלישית נפתחה ב-1:5 לצהובים, ששמרו ואף הגדילו את היתרון עד לסיום וניצחו 13:25. גם המערכה הרביעית התנהלה באותה צורה. ת"א פתחה פער גדול בשלב ۞וקדם מאוד, ניצחה 16:25 ו-1:3 בסיום. בשורות הצהובים בלט הזר החדש, מאוריסיו ארואה.

הפועל 'מילואות' מטה אשר אירחה הערב בהיכל הספורט נעמן את אליצור 'המייסדים' כרמיאל, העולה השנייה לליגת העל לגברים. המערכה הראשונה הייתה כולה של מטה אשר, כשכרמיאל מתקשה בחסימות ונראה כי עדיין לא התרגלה למעמדה החדש בליגת העל. מטה אשר ניצחה ללא קושי את המערכה הראשונה, 12:25. כאן נכנסה כרמיאל למשחק והראתה כי גם היא יודעת לשחק. המשחק הפך לצמוד הרבה יותר הודות ליכולת טובה של פבלו דמיאנסקי, אך המארחים ניצחו גם את שתי המערכӕת הבאות, 20:25 ו-21:25 ורשמו ניצחון של 0:3 במשחק כולו. המצטיינים במטה אשר היו גיא שמאי ואלכס אוסוקין.

ניצחון החוץ היחיד שהושג במחזור הראשון שייך להפועל עירוני קריית אתא. אתא התארחה הערב באולם 'עופר' בבת ים אצל עירוני בת ים ולא התקשתה לרשום ניӦחון חוץ ולפתוח את העונה ברגל ימין. במערכה הראשונה ניצחו האורחים 25:17, בשנייה 25:19 ובשלישית 25:15.

המחזור הבא ייערך ביום שלישי בעוד שבוע, בתאריך ה-13.7.09, כשבמוקד תארח הפועל עירוני קריית אתא את הדאבליסטית, מכבי 'כלל ביטוח' תל אביב (גבעת הרקפות, Ȳ0:00). יתר משחקי המחזור השני:

הפועל כפר סבא – עירוני 'קסטרו' בת ים (אולם 'בר לב', 19:00)
מכבי 'מוסינזון' הוד השרון – מכבי 'ארזים' רעננה (תיכון מוסינזון, 19:00)
אליצור כרמיאל – מ.ס עילבון (מרכז ספורט 'מגדים', 19:3İ)
א.ס רמת השרון – הפועל 'מילואות' מטה אשר (קריית הצעירים, 20:30).
 

תגובות

8

טלספורט בפייסבוק