בית קל? אולי יהיה יותר קל

כמעט כולם מסכימים שבמוקדמות המונדיאל שיחקה ישראל בבית הקל ביותר מאז ומעולם, אבל מתברר שקצת מזל בהגרלה וישראל עשויה לשחק במוקדמות יורו 2012 בבית נוח למשל עם רוסיה, יוון ו-וולס

יום חמישי 15 אוקטובר 2009
אשר גולדברג
אין כמעט ספק שבית מספר 2 במוקדמות מונדיאל 2010 הוא אחד הבתים הקלים ששוחקו אי פעם במסגרת מוקדמות כלשהם באירופה. נאמר כבר רבות על כך שנבחרת ישראל לא יכלה לצפות להגרלה קלה יותר מלשחק מול יוון, שוויץ, לטביה, מולדובה ולוקסמבורג.

למי ששכח, ישראל זכתה ביריבה הנוחה ביותר שדורגה בדרג הראשון (יוון) ומהדרג השלישי הוגרלנו מול שוויץ, שהייתה אומנם אחת הבולטות בדרג אבל היא נבחרת בירידה ובטח לא אחת מאריות אירופה.

הגרלת המשחקים של מוקדמות יורו 2012 תיערך בעוד חמישה חודשים, ב-7 בפברואר 2010 בוורצלאב, עתה ברור באיזה דרג תהיה ישראל - הדרג השלישי. מעט מזל וישראל עשויה להיות מוגרלת בבית נח גם הפעם.

נבחרת רומניה מדורגת במקום ה-18, המקום אליו שאפה להגיע ישראל.  בהגרלה בה לא ישתתפו המארחות אוקראינה ופולין ואותן כמובן לא תגריל ישראל.
 
במוקדמות יורו 2012 יחולקו 51 הנבחרות לתשעה בתים, שישה בתים של שש נבחרות ושלושה בתים של חמש נבחרות. תשע הראשונות יעפילו לאליפות ושמונה הסגניות הטובות יתחרו במשחקי פלייאוף. 

שימו לב מי מדורגות תשע הראשונות: ספרד, גרמניה, הולנד, איטליה, אנגליה, רוסיה, קרואטיה, צרפת ופורטוגל. 

בדרג השני מדורגות: שבדיה, סרביה, צ'כיה, שוויץ, דנמרק, ۙוון, טורקיה, סלובקיה ורומניה שעשויה לאבד את המקום לישראל. 

בדרג השלישי מדורגות: ישראל, אירלנד, בולגריה, פינלנד, נורבגיה, בוסניה, סקוטלנד, צפון אירלנד ואוסטריה. 

בדרג הרביעי מדורגות: לטביה, הונגריה, סלובניה, ליטא, בלארוס, וולס, בלגיה, מקדוניה ואלבניה. 

בדרג החמישי מדורגות: קפריסין, אסטוניה, גרוזיה, מולדובה, מונטנגרו, ארמניה, איסלנד, קזחסטאן וליכטנשטיין. 

בדרג השישי יהיו מדורגות<įstrong>: לוקסמבורג, אזרבייג'אן, מלטה, איי פארו, אנדורה והנבחרת החלשה באירופה, סן מרינו.

כמובן שהדירוג הסופי יתפרסם רק לאחר משחקי ההצלבה אולם שינויים גדולים לא צפויים להיות. עכשיו תתחילו לפנטז:

ישראל עשויה לקבל בית מוות עם גר۞ניה, צ'כיה וסלובניה. מצד שני, גם הדרג השלישי עשוי להספיק לבית נח עם רוסיה, יוון וולס, ארמניה ואנדורה.  האפשרויות רבות הן, המפתח ביד הגורל. כל שצריך הוא קצת מזל ואבי לוזון שוב יצהיר שאנחו נעלה ליורו בטוח.

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק