השיא השלילי של קשטן

נבחרת ישראל, מסיימת במקום הרביעי בבית. זו הפעם הראשונה מאז הצטרפנו לאירופה, שנבחרת ישראל מסיימת במקום נמוך לעומת הדירוג שלה בהגרלה. לצערנו, זה לא הנתון הגתוע היחיד בקמפיין

יום רביעי 14 אוקטובר 2009
דורון ברגר
נבחרת ישראל סיימה את קמפיין מוקדמות מונדיאל 2010 במקום הרביעי. ככל הנראה תדורג ישראל בקבוצת האיכות השלישי במשחקי מוקדמות יורו 2012, אולם לא רק בשל כך ייזכר הקמפיין הנוכחי כאחד הגרועים מאז הצטרפנו לאירופה.

הנתון המביש ביותר הוא זה של השורה התחתונה. ישראל סיימה במקום הרביעי, מתחת לשוויץ יוון ולטביה. שימו לב: מאז הצטרפנו לאירופה במוקדמות מונדיאל 1994, שובצה ישראל בקבוצות דירוג שונות, כשבפעם הראשונה שובצנו בקבוצת הדירוג השישית. כמעט בכל הӧמפיינים, סיימה ישראל את המשחקים בדיוק במקום בו דורגה. רק פעמיים סיימה ישראל מעל הדירוג שנקבע לה.

במוקדמות יורו 2000, סיימה ישראל במקום השני לפני אוסטריה, שהיא זו שדורגה שנייה. במוקדמות מונדיאל 2006, סיימה ישראל במקום השלישי למרות ששובצה בדרג הרביעי. ישראל הקדימה אז את אירלנד. כאמור זוהי הפעם הראשונה שבה ישראל מסיימת מתחת למקום בו דורגה ויש להזכיר כי ישראל דורגה בקבוצת האיכות השניה.

המספרים של הקמפיין האחרון והנתונים מביכים ביותר. ישראל ספגה שער כמעט בכל משחקי המוקדמות, למעט זה מול לוכסמבורג בבית ושוויץ בחוץ. ושימו לב לנתון הגרוע הבא: ישראל לא הובילה ולו פעם אחת מול הנבחרות עימן התחרתה על המקומות הראשונים, למעט משחק החוץ בלטביה. מגוחך לחשוב שהתחרנו עם יוון ושוויץ ולא הצלחנו להוביל על אף אߗת מהנבחרות האלה בשום דקה בקמפיין.  

תגובות

טלספורט בפייסבוק