הוא היה מכביסט אמיתי

אנשי הספורט בישראל המומים ממותו של מוני פנאן. מיקי ברקוביץ': "מוני היה איש משפחה ואני לא מכיר אחד שלא אהב אותו". ניקולה וויצ'יץ': "מוני הוא מכבי ומכבי היא מוני". אבי נמני: "מוני היה חבר יקר"

יום שני 19 אוקטובר 2009
מערכת TELESPORT

עולם הספורט קיבל בתדהמה את התאבדותו של מנהל מכבי תל אביב, לשעבר, מוני פנאן.

הכוכב הגדול ביותר בתולדות מכבי תל-אביב בכדורסל, מיקי ברקוביץ': "אני בהלם מוחלט. אי אפשר להבין מה גרם ודחף אותו לכך. הוא היה אדם נחמד וכל-כך טוב לזולת ולציבור. היה נינוח ומעולם לא שידר עצבים או דברים קשים שעברו עליו. הכל בחיבה. מצער אותי שמוני התאבד, אנשים יותר מדי קצרים על ההדק. מוני היה איש משפחה ואני לא מכיר אחד שלא אהב אותו".
̼br/>
מהנהלת מכבי תל אביב נמסר כי: "זמן קצר לאחר שהקבוצה נחתה בלוס אנג'לס, סמוך לשעה 3 לפנות בוקר שעון מקומי, קיבל יו"ר מכבי אלקטרה ת"א שמעון מזרחי את ההודעה הנוראית על מותו של מוני פנאן. הידיעה היכתה בתדהמה את כולנוȬ מה עוד שלא ידועים לנו מלוא הפרטים על נסיבות מותו.  מוני שירת נאמנה את המועדון במשך עשרות שנים כמנהל הקבוצה, והקדיש את מרבית זמנו לטיפול נאמן ומסור מאין כמותו לשחקנים ורווחתם. ילדיו של מוני, לירון ורגב, עבדו אף הם שנים במועדון - לירון כאחראית קשרי הקӔילה ורגב כשחקן ומאמן כושר, וכן אחיינו עזר תמיד היה עזר לידו של מוני. להם ולשרון אשתו שלוחים תנחומינו הכנים. מי ייתן ולא יידעו עוד צער".

 מנג'ר מכבי תל אביב בכדורגל, אבי נמני, היה המום: "מוני היה חבר יקר. הוא המۛביסט האמיתי יחד עם שמעון מזרחי. חבל שהביאו אותו למצב הזה".

עודד קטש, שחקן עבר במכבי תל-אביב ונבחרת ישראל וכיום מאמן הגליל: " מדובר באיש מדהים שכולם אהבו אותו. אבא אמיתי, הוא היה פשוט חבר של כולם וכולם אהבו אותו. הוא דאג להכל ותמיד רצה לעזור לכל מי שביקש ממנו".

ניקולה וויצ'יץ', שחקן העבר של מכבי תל-אביב אמר: "שמעתי את החדשות ואני עם דמעות בעיניים. לא יודע איך ממשיכים מכאן. צריך להבין שמכבי ת"א זה מוני פנאן ומוני פנאן זה מכבߙ תל-אביב".

ראשי הכדורסל בישראל שיגרו הודעות צער. מועדון גלבוע גליל מסר: "אנחנו בהלם ומשתתפים בצער משפחת פנאן. מוני היה איש יקר, איש כדורסל משכמו ומעלה. היתה לו פינה בגליל והוא יחסר לכולנו. אנו מזחקים את ידי משפחת פנאן שלא ידעו עוד צߢר".

יו"ר בני השרון, אלדד אקוניס: "אנחנו בהלם מוחלט ומשתתפים בצערו של מאמן הכושר של הקבוצה, רגב פנאן, איש מקסים בפני עצמו ובנו של מוני. נעשה הכל כדי לחזק אותו".

אבנר קופל, יו&q͵ot;ר מנהלת ליגת העל: "כולנו המומים מהידיעה על מותו הפתאומי של חבר אמיתי, איש משפחה, בעל לב רחב שהלך בטרם עת. היינו בשלבים מתקדמים של יצירת רעיונות משותפים בענף הכדורסל אך לצערי זה נקטע באיבו. ליבנו עם רעייתו שרון ועם הילדים לירון ורגב בשעתם הקשה ונזכەר אותו לעולם כאחד מעמודי התווך של הכדורסל הישראלי".

יו'ר איגוד הכדורסל בישראל, שי שני אמר עם היוודע האסון: " קיבלנו בתדהמה את ההודעה על מותו הפתאומי של מוני, אחת הדמויות המרכזיות בכדורסל הישראלי, בעשורים האחרונים. מוני מעל הכול היה חבר אמיתי של כולם, עד כדי פנאטיות. מוני היה אדם עם לב ענק שיחסר לכולנו. בשעות קשות אלה אנו מחבקים חיבוק חם ואוהב, את שרון, רגב ולירון ".

שאול איזנברג יו"ר הפועל תל אביב: "מוני היה איש נפۜא. אדם ראוי. אי אפשר היה לכעוס עליו. תמיד אוהב את הבריות ומכבד אותם גם אם אתה שונה ממנו".

ידידת המשפחה, בקי גריפין, "ליבי הכואב עם המשפחה. זה יום עצוב עבור המשפחה ואני מחזקת אותם. אני פשוט בהלם מוחלט".

תגובות

טלספורט בפייסבוק