הפועל שברה את השיא

הפועל תל אביב היא הקבוצה הישראלית הראשונה שהבקיע חמישה שערים במשחק אירופאי שלא במוקדמות. הפועל היא גם אחת משתי קבוצות שהבקיעה רביעייה

יום חמישי 22 אוקטובר 2009
מערכת TELESPORT

החמישייה של הפועל תל אביב לרשת ראפיד וינה הזכירה לרבים את הניצחון הגדול 0:5 של נבחרת ישראל על נבחרת אוסۘריה לפני עשור. אבל בעוד נבחרת ישראל הצליחה להבקיע חמישייה במשחקים שונים, מתברר שאף קבוצה ישראלית לא הצליחה עד כה להבקיע חמישייה במשחק במסגרת אירופאית כלשהיא, שלא בשלב המוקדמות.

לפיכך קבעה הפועל תל אביב שיא ישראלי ושברה בכך את השיא של עצמה, שע۞ד על ארבעה שערים למשחק ושהיא היתה שותפה לו יחד עם מכבי חיפה. 

הפועל ת"א ומכבי חיפה הבקיעו רביעיות, הפועל מול פאריס סן ז'רמן הניצחון 2:4 לפני 3 שנים בשלב הבתים של גביע אופ"א במשחק חוץ מדהים. מכבי חיפה הבקיעה רביעייה לרשתה של ריד האוסטרית במשחק הגומלין בשמינית גמר גביע המחזיקות בקיץ 1998 בניצחון 1:4 בקרית אליעזר.

הקבוצות הישראליות הבקיעו בעבר רביעיות, חמישיות ושישיות במשחקי המוקדמות השונים, אולם הקבוצה שעשתה זאת בשלב הגבוה ביותר היא מכבי פתח תקוה, שלפני ארבע שניםȠניצחה 2:5 בחוץ את פרטיזן בלגרד במשחק המוקדמות האחרון והמכריע על הכרטיס לשלב הבתים של גביע אופ"א.

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק