המנהלת חסרת רגישות

בהפועל ירושלים כועסים על החלטת המנהלת לקיים את משחק פתיחת העונה מול ראשל"צ סמוך לצאת השבת. אורי מנצור: "ברור שזה תמוה". קופל בתגובה: "אין ברירה"

יום שישי 23 אוקטובר 2009
שלמה חסיב
בהפועל ירושלים מרימים גבה על החלטת מנהלת הליגה לקיים את המשחק הראשון של הקבוצה מחר מול ראשל"צ, חצי שעה אחרי יציאת השבת ולמנוע מאוהדיה הדתיים הרבים את האפשרות להגיע למשחק.

הנשיא הפורש של הפועל ירושלים אורי מנצור, אדם חובש כיפה, אמר ל-telesport: "לא מבין את ההחלטה של המנהלת, ברור שהם חסרי רגישות בעניין הזה. מה בוער לשחק חצי שעה אחרי יציאת שבת ? מה הבעיה לקיים את המשחק בשעה שתאפשר לאוהדי כדורסל דתיים רבים ברחבי̠הארץ לראות את המשחק שהוא משחק מרכזי בין שתי קבוצות טובות ?"

אבי גבאי, שהיה היה שמשו של הרב יצחק כדורי ז"ל, זקן המקובלים, וחברו הטוב של דני קליין, אמר:: "אני חושב שאבנר קופל צריך להזהר בכבודה של השבת. לא יכול להיות שימנעו משחקנים דתיים, ויש כאלה בירושלים , ומאוהדים דתיים, את האפשרות להיות חלק גם מעולם הכדורסל וגם מעולם הדת. זה פשוט לא בסדר, זה מקומם וצריך לשנות את ההחלטה הזאת".

אבנר קופל הגיב בעניין ואמר: "אין מה לעשות, זאת̠ההחלטה ולא נשנה אותה. צר לי על הדתיים אבל אין לנו אפשרות אחרת. מדובר ב-15 משחקים שיתחילו בשעה הזאת, אך ככל שיעבור הזמן השבת תצא יותר ויותר מוקדם. בינתיים יש שעה הבדל בין צאת השבת לכניסת המשחק. אין לנו אפשרות לשמור שבת, גם ענפים אחרים משוחקים בשבת. אנߗנו נשתדל לכבד את קהל הדתיים אבל יש לנו גם אילוצים אחרים".

תגובות

טלספורט בפייסבוק