לא אהסס לפנות למשטרה

פרשת "הבנק של פנאן": יו"ר איגוד השופטים, ראובן ווירובניק, מבהיר: "כל השופטים יחתמו על תצהיר משפטי עד יום ראשון. אם שופט יסרב לחתום או אם יתברר כי שופט שיקר, אני אפנה למשטרה"

שבת 24 אוקטובר 2009
מערכת TELESPORT

מתיחות רבה באיגוד הכדורסל בעקבות החלטתו של יו"ר האיגוד, ראובן וירובניק, לחייב את כל שופטי הליגה לחתום עד יום ראשון על תצהיר לפיו לא היה להם כל קשר עסקי עם גורם כל שהוא באחת מקבוצות הכדורסל הישראלי. וירובניק החליט על המהۜך בעקבות השמועות והפרסומים על כך ששופטים ערכו עסקאות עם המנהל המיתולוגי של מכבי תל-אביב, מוני פנאן, ששם השבוע קץ לחייו.

כבר אמש חתמו מספר שופטים על תצהיר והשאר אמורים לעשות זאת במהלך יום שבת. עד מחר (ראשון) אמורים כל השופטים לחתום ואז יועברו ߛל המסמכים לאיגוד הכדורסל וליועץ המשפטי.

וירבוניק הבהיר הבוקר בראיון לרשת ב': "אני רוצה להוריד מהלחץ. אנחנו ננקוט בכל הצעדים ובכל אמצעי הזהירות. אני משוכנע שכל השופטים היו הגונים וישרים. אך אם יתברר ששופט ערך פעילות עסקית עם גורם מקבוצה ולא סיפר על כך, אני אפנה למשטרה. לא אהסס לעשות זאת".

על פי ההערכות, יחקרו אנשי מס הכנסה שופטים בינלאומיים בלבד בחשד שאלה העבירו לכאורה לפנאן כספים אותם קיבלו עבור שיפוט באירופה. הסכומים אותם מקבלים בישראל הם נמוכים מאוד ומועברים ۙשירות לחשבון הבנק שלהם ואין כמעט סיכוי שכספים אלה הועברו לרשות פנאן.

תגובות

e

טלספורט בפייסבוק