הנפלד ושרף נחקרו בפרשת פנאן

ברשות המיסים מעריכים כי יהיה קשה לגבש כתבי אישום נגד גורמים במכבי בפרשת הבנק, כיוון שאיש אינו מדבר בחקירה. הבוקר: נדב הנפלד נחקר. לאחר מכן נחקר צביקה שרף. עוד נחקר: החשב לשעבר ציון נתן

יום שני 26 אוקטובר 2009
שלמה חסיד
 בבוקר היום השני לחקירת אנשי מכבי ת"א על ידי רשות המיסים, הולך ומתברר כי יהיה קשה מאוד על אנשי הרשות לגבש כתבי אישום נגד גורמים בקבוצה, שכן איש מהם אינו מנדב מידע על פעילותו של המנהל לשעבר, מוני פנאן ז"ל.

אתמול כבר החל מצעד הנחקרים, כאשר מנהל המשק עמי ביטון והחשב לשעבר ציון נתן הוזמנו למתן עדות.

מאמן הנבחרת צביקה שרף, שאימן את מכבי תל אביב במספר קדנציות ב-20 השנה האחרונות,  נחקר היום ברשות המסים. שרף הוא דמות מפתח בפרשה מאחר שנחשב כאחד מחבריו הטובים של מוני פנאן. עוד נחקר היום, חשב מכבי תל אביב לשעבר, ציון נתן. נתן גם היה שותפו לעסקים של פנאן.

נדב הנפלד ששיחק בעבר במכבי תל אביב זומן הבוקר לחקירה ברשות המסים, ככל הנראה נחקר הנפלד על השקעותיו הכספיות בתקופה בה שיחק במכבי תל אביב.

לפחות אתמול,  איש במכבי אינו משתף פעולה עם החוקרים ומוסר מידע קונקרטי אשר עשוי להוביל לקידום החקירה בפרשה.

גורם בכיר המקורב לחקירה אמר היום בצהריים ל-TELESPORT: "נפתחה כאן חקירה על סמך שמועות בלבד. קשה מאוד להוכיח דברים, כי לאף אחד אין כנראה אינטרס להדליף לרשויות המס מידע מבוסס. זה לא שיש פה מסמכים, הקלטות, מידע מבוסס או עדויות. רק כותרות בעיתונים, ועם זה קשה לגבש כתבי אישום".
בימים הקרובים יוזמנו לחקירה כל המעורבים במכבי, כולל כמובן צמרת הקבוצה, על מנת לייצר כותרות וכדי שהנושא לא יירד מסדר היום הציבורי, אבל כאמור השקט שאופף את החקירה יקשה על אנשי המס להגיע לפיצוח הפרשה.

תגובות

טלספורט בפייסבוק