המטרה: עוד אליפות אירופה

שבעה ספורטאים יוצאים לאליפות אירופה עד גיל 21 בטאקוונדו. בראש המשלחת היש׫אלית גילי חיימוביץ' בן ה-16 אלוף אירופה לנוער. המאמן שרעבי: "המטרה להמשיך את ההצלחות מאליפות אירופה לנוער"

יום שלישי 03 נובמבר 2009

 שבעה ספורטאים ייצגו את ישראל באליפות אירופה Ӣד גיל 21 בטאקוונדו שתיפתח ביום חמישי בויגו שבספרד. זו הפעם הראשונה שבא מתקיימת תחרות כזו בטאקוונדו, עד היום התקיימו רק אליפויות לנוער ולבוגרים ובהתאחדות האירופאית הוחלט לייסד אליפות ביניים כפי שנהוג בענפי ספורט אחרים.

המשלחת הישראלית שתצא לספרד ביӕם רביעי תמנה שבעה לוחמים צעירים ובראשם  גילי חיימוביץ' (עד 50 ק"ג) בן ה-16. חיימוביץ' הוא אלוף אירופה לנוער, תואר בו זכה בחודש מאי האחרון בטרלבורג, שבדיה. למרות גילו הצעיר לחיימוביץ' המשתייך לפרויקט עתודת הזהב של מינהל הספורט יש שאיפות גם באליפוߪ הקרובה : "אני מרגיש צורך להגן על התואר, למרות גילי הצעיר ביחס למתחרים האחרים". המשלחת הישראלית המאומנת על ידי יחיעם שרעבי ומרק ברגינסקי תכלול גם את מוטי לוגסי (עד 54 ק"ג) ולירן מלאכי (עד 58 ק"ג) בני ה-17 המדורגים במקום החמישי לנוער באәרופה. מלאכי צבר אף ניסיון באליפות העולם שהתקיימה לפני כשבועיים בדנמרק.
 
ארבעת הישראלים הנוספים שישתתפו באליפות הם גם הבוגרים יותר. אלון אלבוחר (עד 67 ק"ג) בן ה-18, דוד סולטן (עד 78 ק"ג) בן ה-19, אדם סגיר (עד 62 ק"ג) בן ה-2Ȱ ויוני בן-אהרון (עד 72 ק"ג) גם הוא בן 20.

האליפות בויגו תהיה הראשונה בה ישתמשו המתחרים במיגון אלקטרוני חדש מסוג "ג'דו" שמיוצר ע"י חברה ספרדית ורוב משתתפי האליפות, כולל הישראלים, טרם השתמשו בה ואינם יודעים את מידת רגישותה, דבר המעמיד את רוב הספורטאים בעמדת נחיתות מול הספרדים שכבר רגילים למיגון הזה.

יחיעם שרעבי: "זו הפעם הראשונה שנערכת אליפות אירופה עד גיל 21 ואני מקווה שהנבחרת הישראלית תוכיח שגם בשכבת הגיל הזו אנחנו מסוגלים להציג יכולת טובה ולהשיג הישגים כפי שעשינו באליפות אירופה לנוער. המיגון האלקטרוני שהוכנס לאחרונה כמו גם השינוי בשיטת הניקוד גרמו לשינוי בסגנון הקרבות. למדנו את זה באליפות העולם לבוגרים, הסקנו את המסקנות והתחלנו לשנות ואני מקווה שנתחיל לראות את התוצאות בהקדם".

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק