ההצגה הטובה ביותר באירופה

36 שערים ב-11 משחקים, 13 שחקנים שמצאו כבר את הרשת העונה. ארסנל אוליȠלא לקחה תארים כבר 4 שנים, אבל החבורה הצעירה של ארסן ונגר ממשיכה להיות ההצגה הטובה באירופה. יונתן סבו מתמוגג

יום שלישי 10 נובמבר 2009
יונתן סבו

לא הרבה ספרו את ארסנל בתחילת העונה כקבוצה שיכולה לרוץ לאליפות. היו כאלה שכבר העלו שמות של קבוצות שעשויות להחליף אותה במועדון הטופ 4. עברנו אמנם רק שליש עונה עד עכשיו, אבל כבר אפשר לסכם שהקבוצה הצעירה של ארסן ונגר היא עד עכשיו ההצגה הטובה ביותר באירופה. 

36 שערים ב-11 מחזורי ליגה. 13 שחקנים שונים כבר השתתפו העונה במלאכת כיבוש השערים. לברצלונה בעונה הגדולה בשנה שעברה, עם 105 שערי ליגה היתה אותה כמות של שערים אחרי 11 מחזורים.  עם̠סטטיסטיקה כזו, לא במקרה איצטדיון האמירויות מלא עד אפס מקום בכל משחק.

4 שנים עברו מאז הניצחון בפנדלים על מנצ'סטר יונייטד בגמר הגביע האנגלי, התואר האחרון שבە ארסן ונגר זכה. המאמן הצרפתי חגג לפני קצת יותר מחודש 13 שנים כמאמן הקבוצה והוא ישמח לחגוג את העונה עם תואר משמעותי אחד לפחות. למרות שארסנל נשארה עדיין עם אחד מהסגלים הצעירים ביותר בליגה, יש הרגשה באוויר שהעונה זה יכול סוף סוף לקרות. 
̼br/> היא משחקת את הכדורגל האטרקטיבי ביותר בפרמייר ליג, בנגיעה אחת ועם הרבה תכליתיות. ארסן ונגר יכול להיות מאוד מרוצה ממה שהוא רואה עד עכשיו על הדשא. העזיבה של עמנואל אדבאיור וקולו טורה לקבוצת המיליארדרים מהסיטי לא פגעה עד עכשיו בקבוצה. רובין ואן פרסߙ ופבריגאס, הפכו לותיקים  ולוקחים על עצמם אחריות גדולה העונה עם 13 שערים ו-17 בישולים ביחד. שחקן אחד בלבד הגיע בקיץ לחזק את הקבוצה, ורמאלן הבלם, וגם הוא נכנס מהר מאוד לאווירה באמירויות עם 4 שערי ליגה עד עכשיו.

המבחן הגדול של ארסנל נשߐר עדיין במשחקים הגדולים מול קבוצות הטופ 4. ההפסדים מול היונייטד והסיטי הגיעו במשחקי חוץ והמבחן הגדול הקרוב שלה יהיה בסוף החודש במשחק הבית מול צ'לסי. אם ונגר יצליח לשמור על השחקנים שלו מפציעות, המשחק בסוף החודש יכול בהחלט להיות הצהרת כוונות של ארסנל הߢונה. ארסנל עם 20 שערי זכות ב-5 משחקי בית עד כה העונה, ועם נתון כזה אפילו צ'לסי עם ההגנה הטובה בליגה תצטרך להיכנס לכוננות ספיגה כשתגיע לאמירויות.

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק