אז מה ריאל צריכה לעשות?

הערב בברנבאו תנסה ריאל מדריד לחזור מפיגור של 0:ȴ מול אלקורקון בגביע. מבחר אנשי כדורגל מנסים לענות על השאלה שבכותרת

יום שלישי 10 נובמבר 2009
שלמה חסיד
הערב בברנבאו תנסה ריאל מדריד לחזור מפיגור של 0:4 במשחק הגביע מול אלקורקון. כל עולם הכדורגל יישא עיניו לאיצטדיון השוכן בלב בירת ספרד ויחכה להפתעה או לקאמבק. אנחנו שאלנו מבחר אנשי כדורגל מה ריאל צריכה לעשות כדי לטפס שלב, וגם מה אלקורקון צריכה לעשות.

המאמן והפרשן אלי אוחנה בטוח ש"ריאל קבוצה הרבה יותר טובה, וזה יהיה משחק שונה לחלוטין מהראשון. ברור שריאל תנצח, ומה שנשאר זה שאלת ההפרש. מה שריאל צריכה לעשות זה להשיג שער מהיר, שיפגום בהרגשת הۑיטחון של האורחים, ידליק את הקהל וייצור מומנטום לטובתה".

 ואם הם לא יצליחו להבקיע מהר?

 "עדיין להמשיך וללחוץ את היריב. לשחק את המשחק הרגיל, בלי להיכנס ללחץ מיותר. המשחק ארוך, יש תשעים דקות, ויש̠מספיק זמן. אני מאמין שריאל יכולה לחזור".
 
גילי לנדאו משוכנע שריאל תעבור לשלב הבא: "לדעתי זו תהיה הפתעה מרעישה אם ריאל לא תבקיע ארבעה שערים לרשת אל קורקון. אני חושב שמה שהמאמן של ריאל צריך לעשות זה לשדר לשחקנים ߔרגשת עסקים כרגיל. שכן, ברור שריאל הרבה יותר טובה, ואם נתעלם לרגע מהמשחק הראשון, לתת לאל קורקון ארבע חתיכות בברנבאו זה לא משימה קשה מדי עבור שחקנים כאלה. ריאל פשוט צריכה לבוא ולשחק רגיל. כל השאר יקרה מאליו".

 ואלקורקון?
Ċ

"לא מקנא בה. שום טקטיקה שבעולם לא תסייע לה לחזור מהברנבאו עם השלל. מבחינתי זה באנקר. ריאל בשלב הבא".

זאביק זלצר, פרשן הכדורגל, נכנס לראש של מאמן אלקורקון: "אסור לאורחים להסתגר בהגנה, כי אז הם מז۞ינים לחץ של ריאל. הם צריכים לשחק יותר קדימה, ולנסות ככל שניתן להעביר את המשחק לחלק המגרש של ריאל. להימנע מלעשות טעוות, לשחק מסודר, וגם אם מאבדים כדור, להסתדר מיד בהגנה. ככל שיעבור הזמן ריאל תיכנס ללחץ, כמובן אם היא לא תכבוש מהר".

 <ųtrong>ומה ריאל צריכה לעשות?

"להתכונן רגיל לחלוטין. לא להיכנס ללחץ מיותר. אם הם יבואו משוחררים הם יבטאו במגרש את היתרון האיכותי שלהם וינצחו בקלות".

עודד מכנס מסכם: "ריאל מדריד כבר עשתה ̻מבצעים  כאלה בעבר. לפני כמה שנים הפסיקו להם משחק במצב של פיגור שבע דקות מהסיום, וכאשר שיחקו את השבע דקות האלה במועד אחר ריאל ניצחה, וזו מבחינתי ריאל. מספיק שהם יהיו מרוכזים ומפוקסים ליד השער, והם יצליחו לחזור למשחק".
 
וӞה אלקורקון צריכה לעשות?

 "הם צריכים לחשוב איך הם מבקיעים שער, כי אם הם יעשו את זה המשחק יהיה גמור. הלחץ במ/שחק הזה הוא לא על ריאל, אלא דווקא על אל קוקרון, ויהיה להם קשה להתמודד עם זה".
    

תגובות

טלספורט בפייסבוק