לסלק את כיאל. ואת איווניר גם

ימים של בושה וכלימה עוברים על הספורט בישראל. עצוב ששחקן בשם כיאל מחליט כי אירוע מ׫פחתי חשוב ממשימה של נבחרת לאומית. הנקודות השחורות הן למאמן מוטי איווניר שנותן אישור ל"איש הישר בעיניו יעשה"

יום רביעי 11 נובמבר 2009
אשר גולדברג

 משהו רע, משהו עלוב עובר על הספורט בישראל (ראה פרשת שרף) ומחלחל עמוק לתוך הכדורגל שלנו. הרעה החולה, דבוקה בנבחרות ישראל שלנו- נוער, אולימפית ובוגרים שחייבות ריפוי מהיר וטיפול שורש.

נכון להתנהלות הנוכחית, צריך לבטל את הקוד הߐתי ולכתוב קוד חדש של "האיש הישר בעיניו יעשה". סיפורי הבריחה ועזיבת נבחרת ישראל של מספר שחקנים בנבחרת של קשטן נתנה דוגמא שלילית למי שהתקשורת והפוליטיקה של קבוצתו נתנה לו אומץ למעשים של פחדנות ובריחה מהתמודדות. 

אי ההתייצבות של שߜושה שחקנים ממכבי חיפה לנבחרות הנוער של אלי אוחנה היו כנראה השמן שהוסיף דלק למדורת הבושה והחרפה. הסיפור האחרון שייך לבירם כיאל, איש האלופה מכבי חיפה. 

כיאל החליט על דעת יועצי הצפון שלא לטוס עם הנבחרת הצעירה לשחק במוקדמות היורו נגד מונטנגרו. אמרו וסיפרו כי יש לכיאל אירוע משפחתי. אירוע שכיאל יהיה חייב לרקד בו, על פי אותם מקורות. אבל כיאל אינו הסיפור המרכזי כאן. בהיעדר ועדה מקצועית או גוף שייתן את דעתו על הפרשה המחפירה הזו, אמר המאמן מוטי איווניר שהוא אינו רואה סיבה לתלות את כיאל, אבל ברור לו שהמהלך לא יפה ופוגע.

איווניר, שחקן הלב והנשמה של מכבי תל-אביב, לא יעבור בשקט על המהלך המכוער שמחייב זריקתו של כיאל מללבוש את מדי הנבחרת. אבל איווניר הפוליטיקאי יודע שאין סיבה לפתוח חזית עם מכבי חיפה. הוא יודע שאלו הימים שנושאי האימון בהתאחדותȠלכדורגל נסגרים. לכן, למה לו להיות מחנך הדור? עדיף להיות מאמן לאומי ופרשן. 

איווניר יזמן את כיאל למשחק ביום רביעי נגד בולגריה בישראל. כי כשצריך את "הפושע", מורידים אותו מחבל התליה. חבל תליה? כן, אותו חבל שאיווניר באמרתו המביישת Ӕשתמש בה. לא שמענו שום ציוץ ממכבי חיפה. לא שמענו איש בהתאחדות לכדורגל פותח פה על שחקן שמשמש דוגמא לדור עברייני הכדורגל הבא. 

חבל שאין לנו היום מאמנים בנוסח ג'רי בית הלוי ז"ל, עמנואל שפר, דוביד שוויצר ז"ל, יעקב גרונדמן ז"ל ובטח איציק שנאור. אפשר להחליף את הקוד האתי, לקוד רותי.

תגובות

טלספורט בפייסבוק

4