הקוף הלאומי או הבלוף הלאומי

רון קופמן, או בכינויו "הקוף", מנסה להצטייר כלוחם צדק חסר פשרות. האמת היא שונה לחלוטין: אם יש מישהו שמנצל את מעמדו ואת הבימה שניתנה לו זהו קופמן בכבודו ובעצמו. שאול אייזנברג בטור מיוחד משיב אש ל"קוף"

יום רביעי 18 נובמבר 2009
שאול אייזנברג
 רון קופמן, היה ונותר בעיני אחד מכתבי הספורט הפחות מוצלחים- ואני איני היחיד המחזיק בדעה זו. בעת האחרונה הוא השתלב בצוות תכנית הטלוויזיה "הספסל האחורי", שם קיבל את הפרופורציות הראויות לכישוריו- אייטם בידורי המושתת על חזותו והכינוי לו זכה. סוף סוף הבין מי שהבין שמקומו של קופמן, או בכינויו "הקוף", הוא בתכנית בידור טיפשית ושהאיש עצמו הוא לא יותר מאשר גימיק תקשורתי.

מודה ומתוודה: מעולם לא ראיתי ברון קופמן עיתונאי רציני, גם לא אדם רציני. הייתי בין הראשונים שציינו בגלוי שהשתלבותו בתכנית "יציע העיתונות" בערוץ הספורט היא בושה למקצוע העיתונות. בניגוד לרבים אחרים, שעברו לסדר היום כאשר קופמן השתלח בהם ללא רחמים ובמילים בוטות וגסות, באותם פעמים בהן השתלח בי, לא היססתי ۜהגיש נגדו תביעה כספית. בפשרה שהושגה זכיתי לסכום כסף לא מבוטל.

בעוד שאת קופמן לוקחים בזלזול עת הוא מופיע ב"ספסל האחורי", הרי שיש רבים שלוקחים ברצינות את הופעותיו ב"יציע העיתונות". קופמן מנצל את הופעותיו (בכל שני וחמישי) בתכנית המשודרת בערוץ הספורט כדי לאחז עיניים. פשוטו כמשמעו, אוהדי הספורט לא יודעים את זה אבל האמת היא שאין שום קשר מה שהוא מספר לבין המציאות. ומה שהכי חמור זה שהוא מנסה להצטייר כלוחם צדק חסר פשרות נגד העוולות שלדעתו מבצעים שחקנים, מאמנים ועסקנים.

מדובר ב"עבודה בעיניים" והאמת היא שונה בתכלית השינוי. כי אם יש מישהו שמנצל את מעמדו ואת הבימה שניתנה לו זה קופמן בכבודו ובעצמו. הוא מקדם אינטרסים של מקורבים מצד אחד ורומס מתנגדים מן העבר השני. האם ידעתם, לדוגמא, שעורכת הדין דפנה שמואלביץ', המייצגת את ארגון שחקני הכדורסל בכל מאבקיה נגד איגוד הכדורסל (גם נגד הקבוצות וראשי הקבוצות( היא גם עורכת הדין האישית של קופמן? עורכת הדין שמואלביץ' ייצגה את קופמן, בין היתר, מול עמוס שוקן, הבעלים של עיתון "הארץ". היא גם זו שייצגה במאבק שניהל מול רשות השידור.

דוגמא טובה לדרך פעילותו של אביר הצדק ושומר המוסר רון קופמן הייתה בשבוע שעבר בפרשת מינויו של צביקה שרף למאמן על, מנהל מקצועי ויו"ר הוועדה המקצועית של איגוד הכדורסל. קופמן בישר בחגיגיות על המינוי המתוכנן וכמובן תמך בו במלוא פה. כשהתברר לו שהמינוי סוכל ושיש מתנגדים למהלך, ביניהם אני וגם אורנה אוסטפלד, מאושיות כדורסל הנשים בישראל, הוא מיהר להשתלח בנו, לגדף ולטנף את כל מה שאנו מייצגים. ומה שחמור אולי יותר מכל: הוא סילף ללא בושה את העמדות שאורנה אוסטפלד ואנוכי ייצגנו בדיון שהתקיים באיגוד הכדורסל. חמתו של קופמן בערה בו עד כדי כך שהצהיר חד משמעית שאת כדורסל הנשים בישראל צריך בכלל לבטל.

מאידך, קופמן שיבח והילל את יו"ר הוועדה המקצועית, איתן רוב, האיש שהיה צריך לכל הדעות להתפטר מתפקידו בגין אחריותו הישירה לכישלונות הגורפים של נבחרות ישראל בזירה הבינלאומית בעת האחרונה. את התפטרותו של רוב מתפקידו הגדיר קופמן כ"צעד אבירי".

מה לעשות, אבל השיטות הנלוזות של קופמן, שיש בהן לדעתי שילוב של הפחדה ואגרסיביות, לא הועילו בנושא מינויו של צביקה שרף. ההיגיון והצדק ניצחו ולߧופמן הלך הסקופ. כל מה שנותר לו זה להמשיך ולהשתלח בי, מבלי שאיש יסתום לו את הפה.

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק