שלא יזכרו אירועי טרור

אלג'יריה ומצרים ייפגשו היום למשחק מכריע שיקבע מי מבין השתיים תעפילנה למונדיאל בדרום אפריקה. אחמד טיבי מקӕוה שזה ייגמר בטוב: "שתי הנבחרות צריכות להבין שהעולם הערבי מסתכל עליהן". גנאים: "שמצרים תנצח"

יום רביעי 18 נובמבר 2009
שלמה חסיד

  נכון שזה רק כדורגל, אבל האירועים הקשים שנראו בסוף השבוע האחרון בקהיר המחישו לכולנו כי כדורגל הוא לפעמים קצת יותר מרק ספורט. אלג'יריה יצאה חבולה ממצרים הן מבחינת התוצאה והן מבחינה פיזית, לאחר שהותקף אוטובוס שחקני הנבחרת עם הגעתם למצרים.

חבר הכנסת אחמד טיבי, ידוע כחובב ספורט מושבע, מתרגש לקראת המשחק המӡקרן שיערך בסודן: "יש למצרים יתרון בגלל התוצאה הקודמת. חוץ מזה, המשחק שקול לחלוטין. באופן טבעי אני בעד האנדרדוג, אלג'יריה, אבל מה שהכי חשוב זה שהמשחק ייגמר באופן ספורטיבי, זה יותר חשוב גם מהתוצאה" 

"מה שקרה במצריםĠלא הוסיף כבוד לאף אחד, לא לנבחרות ולא לעולם הערבי כולו. צריך להראות שהספורט הוא מעל הכל. אני מאחל שלא יהיו נפגעים ושתהיה לנו במונדיאל נבחרת ערבית טובה שתייצג את העולם הערבי בכבוד ושלא יזכרו אירועי טרור שלא קשורים לספורט. האוהדים של שתי הנבחרות צריכים להבי۟ שכל העולם הערבי מסתכל עליהם, אולי אפילו כל העולם. ולהתנהג בהתאם".

לעומתו, מאזן גנאים, ראש עיריית סכנין, לא מסתיר את אהדתו לנבחרת המצרית השכנה: "אני לא מסכים עם דברי אחמד Ļטיבי. כל הערבים בארץ רוצים את נבחרת מצרים במונדיאל, ולא רק בגלל שהיא שכנה שלנו או בגלל היחסים הטובים"

 "מצרים היא אלופת אפריקה, יש לה ניסיון, היא הצליחה בעבר במונדיאל, היא מייצגת את הערבים בצורה מכובדת. מצרים זאת מעצמה ועם כל הכבוד לאלג'יר, אין לה מה למכור ברמות הגבוהות וגם היא צריכה להרכין ראש ולהבין שהתקווה של כל הערבים שמצרים החזקה תהיה במונדיאל. ככה יש לנו הזדמנות להיות מוצגים נאמנה ברמות הגבוהות. אני חושב שמצרים המנוסה והטובה, שכבר הייתה במצבים כאלה, תדע איך לצאת מהמשחק בסודן עם הכרטיס למונדיאל ולשמח את כל הערבים". 

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק