חתום וגמור: אלג'יריה במונדיאל

מוקדמות אליפות העולם: בתום הטרילוגיה, אלג'יריה ניצחה במשחק מכוער 0:1 את נבחרת מצרים משער של אנטאר יחיא והעפילה למונדיאל לאחר 24 שנים. החגיגות עוברות לאלג'יר

יום רביעי 18 נובמבר 2009
מערכת TELESPORT
אף אחד לא יזכור אӪ המשחק הערב (רביעי) ואף אחד גם לא ירצה לזכור, כי כדורגל לא היה שם. לאחר הדרמה, המתח והטרילוגיה בדמות 3 המשחקים, השיגה אלג'יריה ניצחון בהחלט מכוער של 0:1 מול מצרים ושיננה את הפתגם: "עם יופי לא הולכים למכולת", אבל כן למונדיאל.

16 שניםȠברציפות לא העפילה נבחרת אלג'יריה למונדיאל, כך שהחגיגות בעיר הבירה אלג'יר ובכל רחבי הרפובליקה תמשך לא רק אל תוך הלילה, אלא במשך ימים רבים. חאפלות מתוכננות עם לא מעט מנגלים ובשרים שינועו לכיוון משתה ענק לכבוד השחקנים, שכנראה ינחתו עוד הלילה באלג'יריה.
Ċ
ומה עם מצרים? אלופת אפריקה פעמיים ברציפות לא הצליחה לנצל את מעמדה ולעוף שוב בבושת פנים מהטורניר הגדול בעולם. משנת 94 הפרעונים לא הצליחו לממש את החלום וייאלצו לחכות עוד 4 שנים תמימות. למובארק שלום.

מהלך המשחק:

המצב הקורץ הראשון בהר הגעש בסודאן, היה בדקה ה-27, כאשר כדור קרן גרם לשוער עיסאם אל חדארי לזנק ולהרחיק לקרן נוספת. שלושדקות לאחר מכן, אבוטריקה, קיבל כדור מול השער ובעט מהאויר קרוב קרוב לקורה. 

כדור עומק נשלח לאחמۓ אל מוחמדי בדקה ה-33, שניסה ע החלק החיצוני ופאוזי שאושי הדף שער בטוח. 

מלחץ מצרי, הלחץ עבר לאלג'יריה. התקפה נהדרת מאגף ימין, נגיחה טובה לכיונו לאנטאר יחיא, שהפציץ באומנות לחיבורים - 0:1 אלג'יריה.

אלג'יריה: פאוזי שאושי, מאג'יד בוגרה, אנטאר יחיא, רפיק חלישה, נאדיר בלחאג', יאזיד מנסורי, חסן יבדה, מוראד מגני, קארים זיאני, רפיק סעיפי, עבדולקאדר גזל.

מצרים: עיסאם אל חדߐרי, האני סעיד, עבדל זאהר אל סאקה, וועאל ג'ומע, אחמד אל מוחמדי, אחמד פתחי, סעיד מועד, אחמד חסן, מוחמד אבוטריקה, עאמר זאקי, עימאד מוטעב.

תמונה: גטי אימג'.

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק