גנב החלומות בשם תיירי הנרי

צרפת במונדיאל, בגלל הנוכל תיירי הנרי, שלעג להגינות הספורטיבית ולטוהר הכדורגל. מבחינתי הצרפתי העלוב חייב לפרוש מכۓורגל וכל נגיעה שלו בכדור מהיום, חייבת בשריקות בוז. צרפת כבר מחוץ למונדיאל מבחינתי

יום חמישי 19 נובמבר 2009
אשר גולדברג
 נבחרת צרפת, זו של תיירי הנרי מבחינתי אינה שייכת לרשימת 32 הנבחרות שהעפילו וישחקו בקיץ בדרום-אפריקה בהיכל החלומות של הכדורגל העולמי, המונדיאל. נבחרת צרפת הופכת במעשה הונאה של החלוץ תיירי הנרי, לנבחרת שגם בארץ דגל "הטריקולור", בגדה במושג הקדוש "פייר-פליי".

עצוב ששופט שבדי בשם מרטין הנסן, יהפוך לשותף בדבר עברה של הߩוד הגדול בפריז. באירלנד ובפאבים שלה ידברו על החלוץ הצרפתי של ברצלונה, שגנב להם חלום. חלום שעליו נולדים אוהבי הכדורגל, החלום להיות במונדיאל ולהרגיש את הרטט של הדגל וההמנון הלאומי.


אירלנד זועמת על הנסן, שגזל לה את חלום המונדיאל

תיירי הנרי הוא גנב קטן ומעשה הנבלה שעשה כשגנב בידו כדור שהלך לחוץ ובישל גול ששווה מונדיאל, חייב להיות המעשה שיגמור לו את הקריירה. מבחינתי, אזכוߨ את הנרי בגלל "הגניבה הספורטיבית", ולא בעבור מאות השערים, רובם נפלאים שכבש בארסנל ועבור צרפת. הנרי הפך לנבזה ברגע שרץ צוהל אל מול היציעים ומול מצלמות הטלוויזיה, ששידרו למאות מיליונים על המהלך שהרס את אירלנד. 

אותו שודד צרפתי היߔ יכול להיות "מלך העולם", הגיבור שחסר לכדורגל העולמי. הנרי היה חייב לסמן לעיוור משבדיה (מרטין הנסן) כי משך ולכד את הכדור בידו השמאלית, בדרך למסירה לגאלאס. זה מחזיר אותי ואתכם למונדיאל ההוא ב-86 כשאחד בשם דייגו מראדונה, בגד בפייר-פליי בשער "יߓ האלוהים" לרשת נבחרת אנגליה. מראדונה היה אולי המודל והמקור לחיקוי שהשאיר טעם חמצמץ על כר הדשא. המהלך של הנרי הוא מעשה נבלה, שהפך את כר הדשא למסריח.

נבחרת צרפת לא ראויה ספורטיבית להיות בדרום אפריקה. תפילתי היא שאותה נבחרת עם תירי הנרי, תהәה הראשונה שתודח ותעלם, כי נבחרת צרפת מזהמת בגלל תיירי הנרי את המונדיאל, ופוגעת בהימנון הצרפתי שינוגן בקיץ בדרום אפריקה.

תגובות

טלספורט בפייסבוק