6

מכבי לא שווה פיינל פור

המקום הראשון בבית המוקדם מרמה. בשביל לתת פייט אמיתי לאריות היבשת מכבי חייבת להתחזק בעוד תותח בקנה מידה אירופי

יום חמישי 03 דצמבר 2009
שלמה חסיד
 סביר להניח שמכבי תל אביב לא תתקשה לנצח הערב את לובליאנה. אחרי הכול הסלובנים החביבים אינם קבוצת יורוליג של ממש, ואין להם מה למכור מול החבורה של פיני גרשון. אבל האם הניצחון הזה ילמד על המשך דרכה של מכבי במפעל? לי נראה שלא. בהרכב הבינוני הזה מכבי לא תהיה בפיינל פור.

אל תסתנוורו מהמקום הראשון בבית. אוי ואבוי לפיני גרשון אם בבית מצחיק כזה מכבי לא היתה גומרת ראשונה. צסק"א, קאחה לבוראל ורומא הן קבוצות ששיאן מאחוריהן, ובמצב דברים כזה אפילו הרכב לא מבריק של מכבי, בלי אף כוכב בקנה מידה אירופי, גורף בקלות את המקום הראשון.

אבל בסיבוב השני הקלפים נטרפים. מכבי תצטרך לשחק מול קבוצות הרבה יותר טובות, ואז היא עלולה להתגלות במערומיה.לא צריך להיות פיני גרשון בשביל להבחין שמשחק הפנים של מכבי חלש, אין בקבוצה מספיק מפציצים, ושיש הבדלים גדולים ביכולת הקבוצה בין משחקי הבית לחוץ. כל זה ימנע ממנה להיות בפריז במאי.

אם אני דיוויד פדרמן, עוד היום אני מודיע לפיני שיש לו עוד שני מיליון דולר להביא לפה תותח אמיתי בקנה מידהĠאירופאי, כדי שמכבי תוכל להתמודד שווה בשווה עם קבוצה כמו סיינה, שאף היא לא מהאריות של המפעל. אחרת, אין למכבי מה לחשוב פיינל פור. 

ומי שחושב שמכבי הנוכחית תעקוף את פאו, אולימפיאקוס, ריאל או בארסה - שיקום.

תגובות

טלספורט בפייסבוק