חליפה מהירה לא תוכר כשיא

איגוד השחייה לא יכיר בשיא שיושג עם בגדי̠הים המהירים. שחייני נבחרת ישראל יוכלו לשחות באליפות אירופה בבריכות קצרות עם בגדי הים המהירים שיוצאים משימוש בינואר, אך אם יושגו שיאים חדשים הם לא ירשמו

יום שלישי 01 דצמבר 2009
מערכת TELESPORT

 הנהלת איגוד השחייה שבה ודחתה בישיבתה אמש את האפשרות להתיר לשחיינים ישראלים להמשיך ולהשתמש בבגדי ים מהירים בתחרויות בארץ וקבעה כי אם יעשה בבגדי הים האלה שימוש בתחרויות בחו"ל, האיגוד לא יכיר בשיא ישראלי או בקריטריון שיושג על ידי שחיין שייעזר בבגד הים האמור.

האיגוד הישראלי החליט כבר באוגוסט השנה שהחל מה-1 באוקטובר יוצאו בגדי הים המהירים מהשימוש בתחרויות אותן מארגן האיגוד.  האיגודים הבינלӐומיים – הפינ"א והלן, החליטו שבגדי הים ייצאו מהשימוש ב-31 בדצמבר 2009.

האיגוד הישראלי, כמו איגודים רבים בעולם החליט להקדים ולאסור שימוש בחליפות השחייה אשר עמדו במוקד הוויכוח הציבורי במשחקים האולימפיים בבייג'ין. כך יוצא שבאליפות אירופה הקרובה בבריכות קצרות שתתקיים באיסטנבול בעוד שבועיים יוכלו השחיינים להשתמש בפעם האחרונה בבגדי הים המהירים.

בישיבת ההנהלה הציע אחד החברים לחזור מהחלטת האיגוד הקודמת ולקבוע כי לשחיינים הישראלים יותר השימוש בבגדי הים המהירים כדי לא לפגוע בסיכוי שלהם להשיג תוצאות טובות מול שחיינים אחרים בעולם.

יו"ר האיגוד נעם צבי הסביר שאין איסור על השחיינים להשתמש בבגדי הים המדוברים באליפות אירופה, ההחלטה היא שאם שחיין ישראלי ישיג שם שיא ישראלי, השיא לא יוכר ולא יירשם בטבלת השיאים.

רק לפני שבוע השחיין הישראלי הצעיר יעקב טמרקין בן ה-17 שיא ישראלי חדש במשחה ל-200 מטר מ.א. בתחרות באיינדהובן. טמרקין קבע שיא גילאים חדש של 2:04.59 דקות, שיפור בן 18 מאיות לשיאו מחודש יולי באליפות אירופה לנוער שנערכה בפראג. באיינדהובן טמרקין שחה בבגד הים החדש של ספידו, זה שמחליף את בגד הים המהיר איתו שחה ביולי באליפות אירופה, מה שמוכיח שגם בלי בגד ים מהיר אפשר לשפר שיאים.

הנהלת האיגוד החליטה ברוב קולות לא לשנות את החלטתה הקודמת.

תגובות

a

טלספורט בפייסבוק