תכירו: עוד עסקן אלים

ירמי אולמרט שייך לאותו זן של עסקנים שלאיש לא ברור איך הצליחו להגיע למעמד כה רם. העובדה כי הרים יד על עיתונאי רק מוכיחה כמה מצב הӡפורט שלנו גרוע, אם זה היה אחד מבכיריו

יום רביעי 02 דצמבר 2009
דורון ברגר

 לשמוע את ירמי אולמרט שניות אחרי הפצצה ששלח ללחי של עומר בנוביץ',  ולא להאמין. אחת מבנות צוות ההפקה צעקה לעברו "מי אתה בכלל", והוא עוד עונה  לה: "מי הוא בכלל?". ירמי אולמרט, מגיע לרמת ויכוח שמתאימה יותר לתלמידי כיתה ח' שמגיעים להסביר למנהל איך קרה שלאחד מהם נפתח הסנטר. והוא היה עד לא מזמן, יו"ר איגוד הכדורסל.

בבוקר יום רביעי התראיין, עמרם,  אחיו של ירמי אולמרט, לגלי צה"ל,  וסיפר בשבחו שלȠהאיש שהכה את העיתונאי עומר בנוביץ'. עמרם אולמרט סיפר על האח ירמי שאוהב לראות כדורסל, מגיע גם למשחקי נערים ונערות, ושהספורט היה מאז ותמיד אהבת חייו. אגב, הספורט הוא גם אהבת חיי. הייתי  במאות אירועי ספורט, אולי אלפים, ומשום מה אף פעם לא הרמתי יד.

ȼp>אין לי ספק שעומר בנוביץ' הוא לא אהבת חייו של ירמי אולמרט וגם כנראה לא העיתונאי המועדף עליו, אבל אחרי שעסקני איגוד הכדורסל הפכו את האיגוד לבדיחה, העדיף אולמרט  להניף את זרועו דווקא לפניו של הכתב, במקום, אולי, לדפוק חזק על השולחן  בשדרות יהודית,Ƞולהבין טוב יותר למה הכדורסל הישראלי נהרס בשנים האחרונות.

אני לא יודע על מה התווכחו אולמרט ובנוביץ', אבל גם אם בנוביץ' בלבל את המוח, ונניח שרצה לפרסם ידיעה שקרית, אין מצב שבן אדם הגיוני ירים אליו יד, בטח לא ייתן לו סנוקרת באוויר.

אם שמעתי נӛון, לא שמעתי שעמרם גינה את מעשיו של אחיו וספק רב אם אח יגנה את מעשהו של אח אחר. ניסיתי לבדוק אצל כמה מהעסקים הותיקים של הכדורסל הישראלי. חלקם גינו וחלקם טען כי בנוביץ' הוא "באמת חרא של עיתונאי".

ללא קשר לאיכות העבודה של בנוביץ' (ללא ספק אחד העיתונאים הבולטים, הטובים והמשובחים בתחום הכדורסל), מי שלא מבין מדוע אסור לפגוע בכל אדם, הוא לא יותר מאשר איש אלים. ולצערנו יש בספורט הישראלי כמה עסקנים שהפכו את האלימות למיני מקצוע. איש לא מבין איך הם הצליחו לזכות בתפקידים כה בכירים, אבל מתברר שבשביל Ӝהיות עסקן, אתה צריך בסך הכול להיות עסקן.
 
מה שהכי עצוב , מדהים ומדאיג בעניין. אולמרט הספיק להיות ראש מועצה, הוא עמד בראש איגוד הכדורסל, היה תת אלוף בצבא וכיהן בעוד לא מעט תפקידים ציבוריים. הוא לא נסגר בבית האח הגדול וביקשו ממנו לומר שאשתە היא לא אשתו. הוא הלך למשחק כדורסל לא מעניין במיוחד וקינח את הערב בשליחת אדם לבית החולים.

עסקנים ברמתו של אולמרט,  הם בדיוק הסיבה לכך שהספורט שלנו נראה איך שהוא נראה. יש בארץ לא מעט ספורטאים שרוצים להצליח. יש כמה מאמנים שעובדים 24 שעות ביממה.Ƞיש אנשי כושר מהטובים באירופה. תאמינו או לא, יש גם מעט מתקנים ראויים. אבל בספורט הישראלי יש פשוט עסקנים גרועים, חלקם אלימים, חלקם שקרנים. אחד יורד על אשכנזים ואחר מכה עיתונאים. אלה עסקנינו ואלה גם אותם אלה שיובילו אותנו לכלום הבא.
 

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק