המאמן רבינסקי זוכה בפרשת שפירא

עוזר מאמן הנۑחרת הורשע בוועדת המשמעת בהתנהגות בלתי ספורטיבית לאחר שהשחיין טען כי פצע אותו באמצעות מגבת במהלך אליפות העולם

יום רביעי 02 דצמבר 2009
מערכת TELESPORT

בית הדין העליון של איגוד השחייה בראשות סגן נשיא בית המשפט המחוזי בדימוס השופט דוד בר אופיר זיכה את מאמן השחייה דימה רבינסקי מӛל אשמה בסכסוך שפרץ ביציע אליפות העולם ברומא במהלך יולי 2009.

באותו אירוע טען השחיין נמרוד שפירא שעוזר מאמן הנבחרת רבינסקי הצליף בו וגרם לפצע מתחת לעינו הימנית בעוד רבינסקי הכחיש את הדברים וטען מנגד שהשחיין הוא שעשה לעברו תנועה של "אצבע משולשת" ובהמשך אף איים בנוכחות אנשים נוספים שיחסל אותו.

הבודק המיוחד שמינה איגוד השחייה, אורי אפק, המליץ על העמדת שני המעורבים לדין משמעתי וכיוון שנמרוד שפירא יצא לארה"ב  נידון רק כתב האישום נגד דימה רבינסקי בעוד האישום נגד נמרוד שפירא ישמۢ בסוף חודש דצמבר.

ועדת המשמעת (הדיין עו"ד עזרא האוזנר) הרשיע את דימה רבינסקי בהתנהגות בלתי פורטיבית בכך שנופף בחולצתו לעבר השחיין וגזר עליו השעיה מפעילות של חודש אחד על תנאי למשך שנה.

בית הדין העליון של האיגוד זיכה כאמור את דימה רבינסۧי מכל אשמה וקבע שאין להתעלם מהפרובוקציה שנעשתה ע"י נמרוד כאשר הפנה אצבע משולשת או תנועה מגונה כלפי רבינסקי.

תגובות

טלספורט בפייסבוק