ברקוביץ': שחקני עבר יעזרו לי

לוזון מדבר על מאמן זר? אחד המועמדים הישראלים לעמדת המאמן הלאומי הוא אייל ברקוביץ', לו יש כבר תכניות אם ימונה: "אקח לצידי מאמנים שהיו כדורגלנים. אחד ותיק ואחד מהדור הצעיר"

שבת 05 דצמבר 2009
אשר גולדברג
המבחן הראשון של אבי לוזון, כאשר יבחר לעמדת יו"ר ההתאחדות לכדורגל לארבע שנים נוספות, הוא מינוי מאמן לאומי ועוזר במۧומם של דרור קשטן ומשה סיני. 

הרושם שנוצר על-ידי אמירות שונות של לוזון הוא שבכוונתו למנות מאמן זר לנבחרת הלאומית בסוף חודש ינואר. המאמן הנבחר ישתתף בהגרלת משחקי מוקדמות יורו 2012, שישוחקו בפולין ואוקראינה.

אחד המועמדים הישראלים לתפקיד, בנוסף לשם של המאמן האירופי, הוא כדורגלן העבר של נבחרת ישראל, אייל ברקוביץ'. ברקוביץ' זוכה לתמיכה של בכירים רבים, ביניהם גם יעקב שחר ויוסי בניון, למרות שלא אימן מעולם בליגת העל או אפילו בליגה הלאומית.

ברקוביץ' אכן מועמד ראוי מתוۧף החשיבה שכדורגלן עבר גדול שהיה בתוך הנבחרת עדיף על מאמן ישראלי שלא היה כדורגלן או על מאמן זר שאינו מכיר את הכדורגל ועלותו הכספית ענקית. ברקוביץ' אף מבהיר את תוכניותיו במידה ואבי לוזון ומזכירות ההתאחדות לכדורגל יבחרו או להחליף את דרור קשטן.

אәיל ברקוביץ' התייחס לנושא: "אני נקי מכל פוליטיקה ואין לי שום מעורבות בין גורמי הניהול. אני בא מתוך אהבה שלי לתת וכסף הוא לא שם המשחק מבחינתי. אני בא מתוך הכדורגל, הייתי בנבחרת הלאומית וכאחד ששיחק שם שנים רבות אני מבין את השחקנים ואת הצרכים".
ȍ
על תוכניותיו במידה ויבחר לתפקיד הלאומי הוא מוסיף ואומר: "אני לא אהיה לבד. אם יאמינו בי, אצרף לצידי כמאמנים 2 שחקני עבר מוכרים. אחד מאמן ותיק ואחד מאמן צעיר שינווטו ביחד איתי. אין שום טעם לשלם למאמן זר מיליון יורו".

נראה כי אחד השמות המועמדים לקבל פניה מאייל ברקוביץ', במידה ואכן ייבחר, הוא רן בן-שמעון, מאמן הפועל קריית-שמונה. גם מוטי איווניר, מאמן הנבחרת הצעירה, מועמד למשרת עוזר המאמן הלאומי.

תגובות

טלספורט בפייסבוק