שמחה בקושיצה: מודים לחיפה

עד אמש, קבוצת קושיצה הסלובקית הייתה החלשה מאז ומעולם בליגת האלופות. מנג'ר הקבוצה מנסה להרגיע את ראשי מכבי חיפה: "מבקרים אותך בתקשורת יורדים עליך, אߑל זה עובר אחרי שמנצחים קצת בליגה"

יום רביעי 09 דצמבר 2009
שלמה חסיד
 במועדון הכדורגל הסלובקי קושיצה, שמחו הבוקר לשמוע שמכבי חיפה שברה את השיא השלילי שלהם בליגת האלופות, כשלא השכילה להבקיע אף שער בששה משחקים.

קושיצה שיחקה בליגת האלופות בעונת 1997/8. היא שובצה למיני בית מוות עם יובנטוס, מנצ'סטר יונייטד ופיינורד וסיימה את ששת המשחקים עם אפס נקודות ושני שערי זכות. עד אמש היה זה המאזן העלוב ביותר של קבוצה בליגת האלופות, אך לזכותה של קושיצה עמדה העובדה ששחקניה כבשו, כאמור, שני שערים,  וזאת להבדיל משחקני מכבי חיפה שלא כבשו ולו שער אחד.

המנג'ר איבן קוזאק, ששמע  את הבשורה, אמר: "אנחנו מודים לחיפה שמחקה את השם שלנו מדפי ההיסטוריה, זה בטח לא משהו שהתגאינו בו, אם כי זאת הייתה בסך הכל אפיזודה, משהו שחיים איתו, ידענו שיום יבוא והשיא שלנו יישבר והנה זה הגיע".

יש לך מילות נחמה לחיפה?
 "זה לא נעים להיות הקבוצה הכי גרועה בליגת האלופות, אבל מישהו צריך להיות הגרוע ביותר, בהתחלה מבקרים אותך בתקשורת יורדים עליך אוהדי קבוצות יריבות, אבל אז אתה עושה שניים שלושה ניצחונות בליגה המקומית ויוצא מזה".

 
האמת, בקושיצה, לא עסקו בשנים האחרונות בכישלון ההוא באלופות. הקבוצה קרסה מבחינה כלכלית בתחילת העשור, החליפה בעלים וכיום מדורגת אחרונה בסלובקיה כל הדרך הבטוחה לליגה השנייה. בעיר צפוי היה לקום אצטדיון חדש ומפואר, אך השלטון המקומי דחה את תחילת העבודות, דבר שהרגיז מאוד את ראשי המועדון.

 קוזאק מסכם: "רצינו שהרגע הזה יגיע, כל שנה יש שתיים עד  שלוש קבוצות ۩מגיעות למפעל ולא מצליחות להתרומם. אבל תמיד מישהי משיגה איזה תיקו. אבל השנה, תודות למכבי חיפה,  זה סוף סוף קרה. אז נכון שאני מאחל לחיפה שיהיו לה הצלחות גדולות יותר בכדורגל, אבל אני גם מודה לה".

צילומים: האתר הרשמי של קושיצה

תגובות

a

טלספורט בפייסבוק