6

ובמקום הראשון...

מול איצטדיון בלומפילד המלא ובמזג אוויר סוער, הפועל ת"א שיחקה מצוין וניצחה את המבורג בדרך לראשות בית ג' ובדרך לשלב הבא בליגה האירופית. יבואה העלה את המארחת ליתרון בדקה ה-23'

יום חמישי 17 דצמבר 2009
מערכת TELESPORT

מול 15 אלף צופים באיצטדיון "בלומפילד" שביפו ובמזג אוויר סגרירי, כראוי למשחק בליגה האירופית, נפגשו הערב הפועל ת"א והמבורג הגרמנית, למשחק האחרון בשלב הבתים של הליגה האירופית, משחק שעתיד להכריע את זהות מובילת בית ג'. 

האדומים נהנו ממשחק מצוין של וינסנט אניימה בין הקורות, כמו גם משחק מעולה של דדי בן דיין, איתי שכטר, ערן זהבי וגילי ורמוט, שהטרידו את ההגנה הגרמנית פעם אחר פעם. בצד השני, פטריץ', ברג ואליה ניסו לחדור את ההגנה האדומה, אך נתקלו שוב ושוב באניימה ודה סילבה, שחסמו את הדרך אל שער השיוויון.

כעת, לאחר הישג חסר תקדים בדמות הזכייה בראשות הבית, יחכו בהנהלת הפועל ת"א ואוהדיה להגרלת השלב הבא, שתיערך מחר (14:00) בניון שבשוויץ. הפועל ת"א צפויה להיות בדרג הראשון בהגרלת שמינית הגמר, ועשויה לפגוש קבוצות קשות שנשרו מליגת האלופות כמו ליברפול, רובין קאזאן ואתלטיקו מדריד.


מהלך המשחק: 

מחצית ראשונה:

דקה 6:
טעות של עומרי קנדה ברחבת ה-16 של הפועל, כמעט ומוליכה לשער מוקדם של המבורג, אך וינסנט אניימה ביציאה טובה מחפה עליו.

דקה 7: הזדמנות מעולה לסמואל יבואה, שבעט מחוץ לרחבה כדור חזק שנהדף אך בקושי על ידי השוער הגרמני, לאߗר שקיבל כדור מעולה מאיתי שכטר במרכז השדה.

בדקות הפתיחה, הפועל ת"א יוזמת יוצר ושולטת במרכז השדה, כשהמבורג מנסה להתגונן ולהסתמך על התקפות מתפרצות.

דקה 14: טעויות בהגנת הפועל ת"א לאחר כדור קרן של המבורג, גורמות לדפיקות לב מואצות בקרב אוהדי הפועל ת"א, אך הגנת הפועל מצליחה בסופו של דבר, להרחיק את הכדור.

בחלוף 20 דקות, הקישור של המבורג השתלט על מרכז השדה והחל להטריד את הגנת הפועל ת"א בהרמות מן האגפים. למרות לחץ של הקישור האחורי הגרמני על ורמוט ושכטר, הפועל ת"א מצליחה לאיים על שער האורחים בהתקפות מהירות.

דקה 23: כדור מעולה של גילי ורמוט לעבר סמואל יבואה, שפרץ לרחבת המבורג, התגבר על המגן והשוער הגרמניים ודחק מקרוב פנימה. 0:1 להפועל ת"א!
דקה 25:
טעות בהגנת הפועל ת"א, כמעט ומאפשרת לטאבארס להכניע את אניימה, אך השוער הניגרי הודף לקרן נוספת.

דקה 29: איבוד כדור בקישור האחורי של הפועל ת"א, מוביל למסירה טובה של פטריץ' אל ברג, שבחן מקרוב̠את אניימה, אך השוער הניגרי הדף בצורה טובה.

לחץ כבד של המבורג על ההגנה התל-אביבית, שמנסה לשלוח כדורים ארוכים אל שכטר ו-ורמוט ולהפתיע את ההגנה הגרמנית.

דקה 39: משחק צירופים נאה של הפועל ת"א במרכז השדה, הەביל לבעיטה מטווח רחוק של ערן זהבי הצעיר, שהחטיאה את מסגרת השער.

הפועל ת"א שבה והשתלטה על מרכז השדה, עם תנועה בלי כדור טובה של דדי בן דיין, שמטריד את הגנת המבורג עם מסירות מצוינות למרכז, לעבר איתי שכטר. השופט הרוסי ניקולאיב שרק Ӝהפסקה ובחדר ההלבשה האדום, אלי גוטמן יכול להיות מרוצה מהופעת חניכיו במחצית הראשונה.


אוהדי הפועל ת"א יכולים להיות מרוצים מהמחצית הראשונה (GETTYIMAGES)

מחצית שניה:

מאמן המבורג, לבאדיה, הוציא את טאבארס וטרוחובסקי והכניס את אליה ההולנדי ואת טונאי טורון, במטרה להשיג את שער השיוויון.

דקה 49: אליה היתל בהגנת הפועל באגף והכניס כדור טוב לברג, שבעט מקרוב, אך הכדור נהדף מרגלו של דה סילבה לקרן.

פתיחת המחצית השנייה מאופיינת במגמה התקפית של המבורג, ששחקניה מנסים ליטול את היוזמה ולפצח את ההגנה האדומה, בדרך אל השוויון. גשם כבד שוטף את בלומפילד, כשהתקפות המߑורג מתרכזות דרך אליה וטונאי טורון.

דקה 57:  טוראן  משחרר בעיטה חזקה וקשה מחוץ לרחבת ה-16 של הפועל, שנהדפת מצוין ע"י אניימה לקרן.

דקה 58: פטריץ' הכניס בדאבל-פס מצוין את אליה לתߕך רחבת הפועל, שמסר למרכז לברג, אך השבדי בעט גבוה מעל השער.

דקה 59:  טעות נוספת בהגנת הפועל כמעט ומסתיימת בשער לזכות המבורג, אך הגנת הפועל מרחיקה מהקו.

דקה 59: כדור מצוין

תגובות

טלספורט בפייסבוק