אפילו פוטנה יודעת

הפועל ת"א לא חייבת להוכיח כלום. היא קבוצה לגיטימית בכדורגל הארופי. חבל שראשי הפועל ת"א לא מפרגנים מספיק לגוטמן. הבשורה היא לפוטנה מהאח הגדול

יום שישי 18 דצמבר 2009
אשר גולדברג
מעניין אם הבוקר, היה מי ממנהלי האח הגדול שלחש למתמודדת פוטנה שהפועל ת"א עשתה צחוק מהמבורג והיא יכולה לשۜוח מהתקציב של הבית ולקנות כמות גדולה של המבורגרים על חשבון זכייה עתידית שלה בתחרות ולגרום לבית להראות יותר שמח.

היה מרגש לראות ששחקני הפועל ת"א אינם משפילים עוד מבט מול קבוצות שבעבר הלא רחוק עוד התרגשנו מלראות אותן בטלוויזיה. תӤסיקו למכור לנו סיפורים על אירופה, כי אירופה ככל שהימים חולפים נבלעת והופכת למשהו שאינו גדול בהרבה מהכדורגל האסאיתי, הדרום אמריקאי והאפריקאי. חבל רק שנבחרת ישראל לא הצליחה לעשות את הבום העל קולי ולהגיע למונדיאל בדרום אפריקה ונאלץ לראות שם את שוויץ האנמית, יוון המצחיקה ועוד אחרות שחבל אפילו להפעיל את השלט כדי לראות אותן.

היה מרגש לראות בתוך הגשם והערפל בבלומפילד את הצבע האדום של האוהדים חוגג באושר. "איזה כיף", אמר לי בטלפון אחד האוהדים שטילפן אליי ביציאה מתוך פקק המכוניות הגדול והערפל ӕהוסיף: "איך יכול להיות שמכבי ת"א כדורסל משחקת נגד צסק"א מוסקבה והמדינה כבר אינה מתרגשת כמו בעבר. חג החנוכה הוא אדום ולא שייך יותר למכבים".

נחזור להפועל ת"א. לא ברור מדוע אנחנו לא שומעים את קולם של אלי טביב, מוני הראל ושאר הפונקציונרים ממתחם חודורוב מפרגנים לצוות אלי גוטמן ויוסי אבוקסיס. יש שם שתיקה רועמת מצד המנהלים כאילו המבורג, סלטיק וראפיד וינה הן קבוצות מליגת הטוטו שבאות לעשות כאן שופינג.

בהפועל ת"א עסוקים יותר בחישובים על מכירה עתידית של שחק۠ים ולא במסע המפואר באירופה, או בדרך לתואר האליפות. אין ספק שאם מכבי חיפה היתה באותו מעמד בליגה הארופית אלישע לוי היה נישא על כפיים עד בית שאן ואילו כאן גוטמן ואבוקסיס נזקקים לחסדי כמה עיתונאים כדי שיכניסו בכוח את ההצלחה הכבירה של האדומים לתודעה הכלליӪ.

תגובות

e

טלספורט בפייסבוק