שפל המדרגה

ההפסד למכבי נתניה אתמול וההידרדרות של הפועל פ"ת למקום האחרוߟ בליגת העל, הגיעה מספר ימים אחרי תקרית הפריצה המפוברקת שביימה ההנהלה המבישה של הפועל פ"ת - האשמה הבלעדית במצבה של הקבוצה

יום ראשון 20 דצמבר 2009
אסף בילגורי
 כמה סמלי שבאותו שבוע שבו רשמה אחת התקריות המביכות בתולדות הכדורגל הישראלי, הנהלת הפועל פ"ת דירדרה את מועדון הפאר לשעבר, למקום האחרון בליגת העל המורחבת והחלשה אולי יותר מאי פעם עם עוד הפסד ליגה מביש במיוחד, הפעם לתשעה שחקני שדה בלבד של מכבי נתניה.

ההפסד השלישי ברציפות והשמינית העונה של הפיקציה מפ"ת, שמבזה את מורשתם של נחום סטלמך, בועז קופמן וחבריהם, הגיע מספר ימים לאחר שהנהלת הפועל פ"ת ובראשם דני לוי היו"ר ואפә צפריר המנכ"ל, הסתבכו בפרשה שתדובר עוד שנים רבות. כזכור, קברניטי הפועל פ"ת הודו בכך שביימו פריצה למתקני האימונים של המועדון והעלימו את התלבושות ואת כל זה הם עשו רק כדי להתחמק מקנס של 20,000 שקלים מההתאחדות בשל כך שלא היה להם סט תלבושות עם הלוגו של "ליגת טוטו" כפי שמחייבת ההתאחדות לכדורגל.

הפרשייה המביכה והפטאתית הזו, מצידם של האנשים שמוליכים את הפועל פ"ת לאבדון, מפתיעה מאוד את כל מי שמשקיף על הקבוצה הזו מהצד, אך מבחינתי היא מסמלת את מדיניות קברניטי (מי?) המועߓון הזה בעשור האחרון. אוהדי הפועל פ"ת, שהיו אמורים להיות הקורבן למעשה החרפה הזה של הנהלת הפועל פ"ת, תמיד נתפסו בתקשורת כאלו שמפריעים להתנהלות התקינה של המועדון, התנהלות שמוליכה את המועדון הזה לאבדון מוחלט. לאורך השנים כל ניסיון זעקה ומחאה לגיטימית של האוהדים המסורים שעוד נותרו לקבוצה, נתפס משום מה כוואנדליזם וניסיון להפריע למהלך התקין של המועדון הזה. המהלך התקין של המועדון, שהיו"ר שלה הצהיר בתחילת העונה כי הקבוצה שלו רצה "למקומות 1-4" וחתום גם על פנינות נוספות כאשר כינה קו۞ץ מאוהדי הקבוצה כ"אשכנזים עם לפטופ" ואותו יו"ר שלא התבייש להגיש תלונה במשטרה נגד אוהדי הפועל פ"ת שכביכול פרצו למתקני המועדון.

אולי כדאי שבמקום להתעסק בקהל של הפועל פ"ת, יתחילו בתקשורת, בהתאחדות, בבתי המשפט ובמשטרת ישרߐל להתעסק בשאלה "מה בעצם רוצים האוהדים ועל מה הם מלינים?. האם דני לוי כשיר להיות יו"ר הפועל פ"ת? ומי בעצם מינה אותו לתפקיד הזה? מי הבעלים בפועל של המועדון? והאם עמותה ציבורית שמתפעלת את הפועל פ"ת מכספים ציבוריים לא מחוייבת להכניס נӦיג מטעם האוהדים לתוך ההנהלה כדי ליצור שקיפות ניהולית? 

אז בפעם הבאה שהאוהדים "המזיקים" ייזמו עוד מחאה כנגד התנהלות המועדון הזה, כדאי שהגופים הרלוונטיים ינסו לבדוק אולי יש אמת בטענות של האוהדים ויחקרו לעומק את התנהלות המועדון הזߔ, משום שהתקרית המביכה בה היו מעורבים קברניטי הקבוצה בשבוע שעבר, מעידה מעל ומעבר לכל ספק שראשי המועדון המיוסר הזה, אינם אנשים תמימים ובטח שלא חפים מכל אשמה. 

גילוי נאות: כותב שורות אלו הוא אשכנזי

תגובות

טלספורט בפייסבוק