6

ההפסד כולו שלנו

העובדה שתותח כדורגל כמו לופא קדוש לא מאמן היום בליגת העל היא הפסד נטו של הכדורגל הישראלי. קדוש לא נופל בכלום מקשטן, גרנט או גוטמן, אבל קשרים ויחסי ߦיבור אין לו מספיק

יום שני 21 דצמבר 2009
שלמה חסיד
 עולם הכדורגל לא שונה בכלום מכל סקטור אחר בעסקים. וכמו בכל מקום על הגלובוס,  כולם הולכים על מותגים.

זו הסיבה שבעלי קבוצות, למשל, מחתימים דווקא מאמנים שיש להם יחסי ציבורȠוזו גם הסיבה שמאמנים לא פחות מוכשרים (ואולי אפילו יותר),  כמו לופא קדוש לא מקבלים כבר הזדמנות לאמן קבוצה בליגת העל.

קדוש הוא המאמן הכי מנוסה, הכי ידען והכי משקיען. בגילו המתקדם, ועם הניסיון הרב שלו בתחום, אי אפשר לבלף אותו, ואין דבר שהוא̠לא מכיר. יתרה מזאת, מאמנים רבים בליגת העל יכולים לבוא לעשות אצלו השתלמות במגרש האימונים של בית"ר  שמשון בספורטק.

ובכל זאת, כשמפטרים  את אליȠמחפוד למשל, אף עיתונאי לא כותב על לופא שהוא מועמד לנצרת. חיש מהר נמצא הסוכן הזריז בעל הקשרים המסועפים במערכות העיתונים שמחתים פה את ג'ון גרגורי בעל העבר המפוקפק. וקדוש? הוא צריך לעשות ניסים בשמשון, עם תקציב אפסי ובלי תנאים. הרי אמציה לבקוביץ', אחד האנשים הכי אלגנטים בכדורגל, אמר פעם שבישראל לא היו מציעים לדל בוסקה האגדי עבודה בתחום האימון, כי ההופעה שלו לא משהו.

אמת, יש מאמנים שחזקים בבתי קפה, קונים בגדים אצל מלדיני ויכולים לקשט כל מסיבה נוצצת בבית של הבעל בית הנובוריש. אבל תגידו לי בכנות - מיөהו מהם מתקרב לידע המופלג של לופא קדוש? אל תצחיקו אותי.

אז לפני שדנים פה ברצינות במצבו הרעוע של הענף הזה, תענו לי על שאלה פשוטה - במקום שבו הכול נקבע לפי קשרים, קומבינות וספינים - איך אפשר להצליח?

זה מזכיר לי את מה שעשתה מכבי̠תל אביב לפני שפנתה לפיני גרשון. שנים רבות היא דשדשה אי שם בסוף טבלת גביע אירופה לאלופות (אז עוד לא היה היורוליג) ואחרי שגמרה את כל רשימת המאמנים דאז, סטייל יורם חרוש, הלכה בתור ברירת מחדל על פיני גרשון (אפילו שדייויד פדרמן המהוגן סלד מההתנהגות שלו), ەכל השאר היסטוריה מתקתקה.

עצתי מכאן לכל קברניטי ליגת העל היא אחת: תחתימו את לופא קדוש ויפה שעה אחת קודם. מילה של הבלוג.

תגובות

טלספורט בפייסבוק