לבטל את חדשות הספורט

בעידן האינטרנט, ותוכניות הרדיו המובילות של שש בערב, כבۨ אין מקום למהדורת חדשות יומית. גם הניתוח הקוסמטי שעברה מהדורת חדשות הספורט לא הציל אותה

יום רביעי 23 דצמבר 2009
שלמה חסיד
 לא יהיה זה הוגן לבקר את ערוץ הספורט על האיכות של מהדורת חדשות הספורט. הסיבה: הערוץ אינו אשם שהספורט בארץ כלל לא מייצר חדשות, בטח שלא בהיקף כזה שמצדיק מהדורה יומית בת חצי שעה. בטח ובטח לא שתי מהדורות.

 ולא זו בלבד. גם שעת השידור, 23:00, מקשה מאוד על הערוץ להביא ניוז חם. לערוץ סוללת כתבים כלל לא רעה, אבל לבקש מהם לקושש ידיעות למהדורה המרכזית זה משימה בלתי אפשרית, היום בעידן האינטרנט, תוכניות הרדיו המובילות של שש בערב, והרב ערוציות.

גם המתחרה המרכזי של ערוץ הספורט, אתר האינטרנט ONE, ניסה להרים מהדורה שתתחרה בזו של הערוץ בשעה 23:00, אבל ירד מהרעיון כשהבין שאין ולא יהיו לו חומרים שמהם ניתן לעשות מהדודה.

בשבוע שעבר ניסה הערוץ לשפר את פני המהדורה עם אריזה חדשה, פעלולים טלוויזיונים וגרפיקה רעננה, אבל בסופו של דבר נשארנו עם מוצר טלוויזיוני שפג תוקפו ודינו לעבור מהעולם.

מה יש היום במהדורה המרכזית? כלום ושום דבר, כלשונו של רון קופמן. ידיעות בלעדיות כבר מזמן אין, הפרשנויות של שגיא כהן, אביב לביא או ېבי מלר לא יכולות לסחוב על גבן השפוף את המהדורה, ואילו הפינות של צבר ספורט או ביז פורטל נראות ומריחות כמו דבר המפרסם בלב המהדורה.

הנכס העיקרי של הערוץ היה ונשאר צמד המגישים האולטימטיבי אלי אילדיס ומירי נבו (שהיא לטעמי הפרסוߠה הטלוויזיונית המרשימה ביותר על המרקע כיום), אבל מי צריך שני סופר טאלנטים כאלה כשאין להם שום דבר אמיתי לבשר לנו - כמובן חוץ מהנחיתה של בן סהר בנתב"ג לקראת גיוסו, או כל מיני אייטמים מהסוג הנדוש הזה?

רק בקבוצה אחת יש היום לערוץ הספורט יתרון בולט על פני כל מתחריו - קבוצת הכדורסל של מכבי תל אביב. כל זה, אולי, בגלל שחלק מבעלי הערוץ, אודי ושי רקנאטי, הגדילו הקיץ את אחזקותיהם במכבי לארבעים אחוז. אז היום, כשעדי הרשליקוביץ' מדווח בחגיגיות שמכבי הציעה את לאמפה למארוסי או לובליאנה, קשה להתߕוכח עם המהימנות של הניוז. הרי ברור שהרקנאטים לא יתבעו את עצמם על הוצאת דיבה, ואפילו לא יבקשו מעצמם הכחשה. סביר שהרשלי ידידנו יודע מה הוא שח.

אז מה עושים מכאן? אני במקום הערוץ הייתי מוותר על היוזמה להרים מהדורת חדשות כל ערב. במקום זה הייתי חושӑ על עוד מגזין איכותי כמו חמישיות, או משהו בסגנון. הרי כוח אדם איכותי יש בערוץ בשפע.

ואם כבר מהדורות חדשות בערוץ הספורט - הבלוג רוצה לציין לטובה את יונתן כהן, שמגיש החל משבוע שעבר את החדשות, יחד עם עמיחי שפיגלר.

לפני עשר שנים בעל Ӕבלוג ויונתן כהן התנצחו והחליפו בליסטראות במקומונים הירושלמים. יונתן כיסח את בית"ר ואותי, אני ירדתי עליו ועל הפועל (ירושלים), אבל מאז עבר עשור שלם ושנינו החלפנו קידומת ל-03, כמו כל הירושלמים. 

יונתן הפך לאושיה טלויזיונית מובילה בתחום̠הספורט. הוא מגיש אלגנטי מאוד, בקיא בחומר, שנהנה מכל שניה בעבודתו וחורך את המסך. שאפו.

תגובות

a

טלספורט בפייסבוק