זה תואר יוקרתי

הוועד האולימפי בישראל יכתיר מחר את המתעמל אלכס שטילוב ואת הג'ודאית אליס שלזינגר לספורטאי השנה לשנת 2009, במסגרת ערב הספורט ההישגי הנושא את שמו של יורם!אוברקוביץ

יום שני 28 דצמבר 2009
מערכת TELESPORT

 הוועד האולימפי בישראל יכתיר מחר (יום שלישי) בערב את המתעמל אלכס שטילוב ואת הג'ודאית אליס שלזינגר לספורטאי השנה לשӠת 2009, במסגרת ערב הספורט ההישגי הנושא את שמו של יורם אוברקוביץ' ז"ל. 

ההחלטה להעניק את הפרס לשטילוב ולשלזינגר נבעה מן העובדה שהשניים זכו השנה בהישגים בינלאומיים יוצאי דופן כמעט זהים באיכותם. שניהם זכו במדליות ארד באליפות העולם ובאלۙפות אירופה ובמדליות בתחרויות מטרה נוספות במהלך השנה. כל אחד מהשניים יקבל מענק כספי מיוחד של 40 אלף ₪.

ערב ההכתרה אמר שטילוב : "תואר ספורטאי השנה של ישראל, הוא תואר יוקרתי חשוב מאד בשבילי. אם בחרו בי, כנראה שהגעתי להישגים גבוהים. עם תואר ӛזה אני צריך לשמור על רמה מקצועית גבוהה בעתיד".

אליס שלזינגר אמרה: "התואר הזה מגביר בי את המוטיבציה להמשיך ולהתקדם. זהו תואר מחייב למצויינות לאורך כל הדרך".

הערב יתקיים בכפר המכביה במעמד שרת הספורט והתרבות ח"כ לימור ליבנת, והוא ישודר בשידור ישיר בערוץ הראשון. תנחה את הערב שרון פרי. את ההימנון הלאומי תשיר הזמרת אנדלה ניר. בחלק האומנותי, להקת VOCA PEOPLE.

סרגיי וייסבורג מאמנו של אלכס שטילוב יוכתר כמאמן השנה והוא יקבל  מענק כספי של 20,000 ₪.
Ċ
הוועד האולימפי בישראל, הכניס קטגוריה חדש של בחירה, והשנה יוכתרו לראשונה הספורטאים הצעירים של השנה. הגולש רון אסולין שזכה במדלית כסף באליפות העולם והג'ודאית שחר לוי שזכתה גם היא במדלית כסף באליפות העולם בג'ודו, פעם שניה ברציפות יוכתרו לספורטאי השנה ߔצעירים לשנת 2009. כל אחד מהם יקבל מענק של 5000 ₪.

הוועד האולימפי בישראל יעניק בערב זה תמריצים מיוחדים ל-27 ספורטאים שבמהלך השנה זכו במדליות וכאלה שהגיעו לגמרים באליפויות עולם ובאליפויות אירופה, ול-14 מאמנים שלהם.סה"כ יחולקו במהלך הארוע כ̭500 אלף ₪.

צילום: gettyimages


תגובות

a

טלספורט בפייסבוק