נמני עוד ירוויח מההיסטריה

מכבי חיפה והפועל תל-אביב הן שתי קבוצות מצוינות, אך גם היסטריות באופߟ קיצוני. אם הן לא ירגעו, מכבי תל-אביב עוד תמצא את עצמה במקום הראשון

יום רביעי 30 דצמבר 2009
דורון ברגר
 האמת, אחרי שמכבי חיפה ניצחה את הפועל תל-אביב בבלומפילד, זה נראה גמור. אמנם היה מדובר בשלב מוקדם מאוד של העונה אבל נראה היה אז שזה לא כוחות. 

אלא שאז החלו משחקי ליגת האלופות, מכבי חיפה זכתה ללא מעט חיצי ביקורות והפועל תל-אביב ניצחה כל מה שזז באירופה ובליגה של אבי לוזון. 

זה היה אחד הסיבובים המשעממים בתולדות ליגת העל של ישראל. סיבוב עם שליטה כמעט מוחלטת של שתי קבוצות ועם מספר קבוצות כל-כך חלשות (סכנין, מכבי פ"ת, אחי-נצרת והפועל פ"ת) שלא ברור מה הקשר ביניהן ובין ליגת העל. ובכל זאת, נותר כאן מתח בעיקר הודות, או שלא הודות, לשיטת חלוקת הנקודות של היושבים באבא הלל 299. 

מכבי חיפה והפועל תל-אביב סבלו וסובלות מהיסטריה מוחלטת. התגובות של אנשי מӛבי חיפה במהלך החצי השני של הסיבוב הראשון דמו יותר כמו לקבוצת תחתית. התגובה הטובה ביותר לכך התקבלה לאחר ההפסד היחיד של מכבי חיפה בסיבוב הראשון, למכבי תל-אביב בחוץ. למי ששכח, היו שם חילופי האשמות, הדחות ושחרורים. אחרי שמכבי חיפה הצליחה לנצח את בני-סכנין אמרȠאלישע לוי כי: "מדובר היה בניצחון חשוב". 

אלישע לוי התכוון אז שתיקו במשחק היה עלול לקריסת מערכות כללית, כאילו לא מדובר בקבוצה שבדרך להציג יותר מ-90 אחוזי הצלחה במשך סיבוב שלם. 

אלא שההיסטריה של חיפה היא כלום לעەמת מה שמתרחש במתחם וולפסון. הפועל תל-אביב השיגה יותר מ-75 אחוזי הצלחה. נכון, היו לה נפילות מול מכבי פ"ת ואשדוד בבית ולא היתה סיבה להפסיד למכבי חיפה בבלומפילד, אבל הפועל גם השיגה רצף ניצחונות מרשים וניצחה משחקים קשים מאוד כמו הדרבי ובבאר-שבע. את עכו, ۜמי ששכח, מכבי חיפה ניצחה רק בדקה האחרונה ומכבי תל-אביב לא הצליחה לנצח בבלומפילד.

אבל הפועל תל-אביב סופר לא רגועה. אלי גוטמן כבר שמע יותר מדי פעמים שבלי אליפות הוא עוזב, שחקנים מתלוננים על שחקנים אחרים, בסקוטלנד שניים מהם התעמתו פיזית, חשש גדוӜ יש מעזיבה המונית בפגרת החורף ושלא לדבר על החיים בלי אניימה. מה שקרה באצטדיון "גרין" פשוט בלתי נתפס - הפועל תל-אביב סיימה בתיקו במשחק חוץ לא פשוט מול הפתעת העונה והקפטן, וואליד באדיר, כמעט מאבד את העשתונות כאילו מדובר במחזור אחד לפני סיום העונה.ļbr/>
אז מה יקרה בהמשך? סביר להניח שהפועל וחיפה ימשיכו להיאבק על התואר, אבל המרוויחה הגדולה עשויה להיות דווקא מכבי תל-אביב. אבי נמני וחבורתו עוברים עונה טובה במיוחד. גם בעונת 2002/03 וגם בעונת 2006/07 רשמה מכבי הצלחות בעונה שהתחילה בלי ציפיות. הרוגӢ שמשדר גולדהאר, הנוכחות של אבי נמני וחלוץ רכש טוב שיגיע עם בטחון יכולים לקרב את מכבי תל-אביב אל המקום הראשון. נכון, המרחק דיי גדול, אבל שוב נזכיר שאת הנקודות מחלקים בתום 30 מחזורים.

מכבי חיפה לא תוכל להמשיך בקצב הזה סיבוב נוסף. החיסרון הגדול ۩לה הוא שרמת הציפיות עולה על כל דמיון. היתרון הגדול שלה שהיא צריכה לארח בקריית-אליעזר גם את הפועל ת"א וגם את מכבי ת"א. ויש לה יתרון נוסף- משחק אצלה אייל גולסה. עם כל הכבוד לשכטר, ורמוט, קטן (לטעמי, השחקן החלש ביותר בחלק ההתקפי של חיפה), גאדיר, רפېלוב ואחרים- גולסה הוא השחקן הטוב ביותר בישראל ואם הוא יישאר בריא אז אני מוכן להתערב כבר עכשיו שהוא יהיה שחקן העונה. 

תגובות

טלספורט בפייסבוק